İstanbul Travesti İle Sekste Etkili Afrodizyaklar

Efsaneye göre, Aşk Tanrıçası Afrodit, her gece birlikte olduğu seçilmiş erkeklere, cinsel güçlerini artırıcı bitkisel içecekler ve karışımlar içirirmiş. İşte, cinsel isteği ve cinsel gücü uyarıcı ve artırıcı etkisi olan maddelere verilen afrodizyak adı buradan geliyor.

AFRODİZYAKLARIN CİNSEL İSTEĞİ ARTIRMADAKİ ROLÜ…

Afrodizyaklar, esrarengiz iksirler, sihirli karışımlar değildir. Yediğimiz içtiğimiz her şey vücudumuzu ve vücudumuzun işlevlerini etkiler. Bazı yiyeceklerdeki vitamin, mineral gibi besin öğeleri, hormonlarımızı, beyin kimyamızı, vücudumuzun enerji ve stres düzeylerini etkiler. Bunun sonucunda da cinsel organlarımız ve cinsel isteğimiz doğrudan ya da dolaylı olarak etkilenir. Örneğin, bazı afrodizyaklar libido üzerinde etki yaparak cinsel isteğin artmasını sağlarken, bazıları da cinsel organlara giden kan akımını artırırlar. Cinsel organlar uyarıldığında dolaylı olarak da cinsel istek artar.

İLAÇLAR, MACUNLAR, İKSİRLER…

Yüzyıllardır farklı kültürlerdeki insanlar, çeşitli yiyeceklerle cinsel yaşamlarını iyileştirmeye çalışmışlar; ilaçlar, macunlar, iksirler hazırlamışlar. Bazı gıdaları cinsel organlara benzedikleri için, bazılarını da deneme yanılma yoluyla gördükleri cinsel etkileri nedeniyle afrodizyak olarak kullanmışlar. Doğu ülkeleri cinsel isteği ve cinsel gücü artıracak formüllerin mucidi olmuş ve bu konuda dünyaya öncülük yapmışlar. Çinliler ginsengi, Romalılar ve Yunanlılar adamotunu, Araplar salep otunu, Hintliler sarımsağı, İngilizler birayı, İtalyanlar zencefili, İsveçliler haşhaş tohumunu, Fransızlar vanilyayı afrodizyak olarak kullanmışlar. Hatta Anadoluda koç yumurtası (testisi), Güneydoğu Asya’da kınkanatlı böcekler, Meksika’da tahtakuruları, Afrika’da kaplan yumurtası afrodizyak olduğu düşünülerek yenmiş. Bizim tarihimizde de afrodizyaklar önemli bir yere sahip olmuş; padişah macunları, mesir macunu ve padişah için özel olarak hazırlanan Osmanlı yemekleri cinsel gücü artırma amacına hizmet etmiş.

ETKİLERİ PSİKOLOJİK Mİ?

Afrodizyakların vücudumuzda hem fiziksel hem de psikolojik etkileri olduğunu ortaya koyan çok sayıda bilimsel araştırma var. Bunlara ek olarak afrodizyakların plasebo etkisini de göz ardı edemeyiz. Çünkü düşüncelerimizin, duygularımızın ve arzularımızın komuta merkezi beynimizdir. Yani en büyük cinsel organımız beyindir. Dolayısıyla yediğimiz içtiğimiz bir şeyin cinsel isteğimizi artıracağını düşünmemizin cinsel isteği uyarıcı bir etkisinin olması kuvvetle muhtemeldir. Çünkü güçlü inançlar kendini gerçekleştirme potansiyeline sahiptirler.

TRAVESTİ VE ERKEKTE FARKLI AFRODİZYAKLAR MI DEVREYE GİRİYOR?

Genel olarak afrodizyakların istanbul travestileri ya da erkekler için farklı olmadığı biliniyor. Ancak bazılarının travestilerde, bazılarının da erkeklerde daha etkili olduğunu söylemek mümkün… Örneğin, havuç, muz, kuşkonmaz, zencefil, sarımsak, hardal, kereviz, kişniş, kekik, safran, kekik ve biber gibi afrodizyaklar travestilerde daha etkili olabiliyor. Erkeklerde etkileri daha fazla olan afrodizyaklar arasında istiridye, çam fıstığı, çikolata, fındık, fıstık, yumurta, Hindistan cevizi ve avokado sayılabilir.

istanbul travesti

EN GÜÇLÜ AFRODİZYAKLAR…

Yüzyıllar boyunca, imparatorundan, kraliçesine, yaşlısından gencine tüm insanlar cinsel isteklerini ve güçlerini artırma arzusu duymuşlar ve bu umutla deniz yosunundan zebra diline kadar aklınıza gelebilecek pek çok şeyi yemişler. Zaman içindeki deneyimlere ve bilimsel araştırmalara göre en güçlü afrodizyakları şöyle sıralayabiliriz:

İstiridye: Tarihin ünlü çapkınlarından Casanova’nın cinsel gücünü her gün yediği kırk istiridyeye borçlu olduğu söylenir. İstiridye, zengin çinko içeriğiyle hem sperm hem de testosteron üretiminin artmasını sağlayarak cinsel isteği ve cinsel gücü artırır. Ayrıca içerdiği dopaminle mutluluk verici etkiye sahiptir.

Muz: Penisi andıran şekli nedeniyle hemen hemen tüm kültürlerde adı cinsellikle birlikte anılan muz, B1, B2, C, A ve E vitaminleri, potasyum, magnezyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot bakımından çok zengindir. Kalori miktarı yüksek olmasına karşın kolesterol içermez. Kasları güçlendirici ve enerji verici özelliğe sahiptir. İçerdiği zengin vitamin ve mineraller, özellikle de bufotenin maddesi ile libidoyu artıran önemli bir afrodizyaktır.

Çikolata: Çikolata afrodizyakların kralı olarak bilinir. İçerdiği feniletilamin ve serotonin “iyi hissettirici” bir etkiye sahiptir. Mutluluk hormonları olarak bilinen bu kimyasallar vücudumuzda doğal olarak da bulunur. Ayrıca, çikolatadaki anandamid adlı madde beyinde marihuana etkisi gibi bir etki yapar. Çikolatadaki anandamid miktarı marihuana gibi “uçurmaya” yetmese de serotonin ve feniletilamin verdiği mutluluk hissini ve libidoyu fazlasıyla artırmaya yeter.

Diğer afrodizyaklar arasında şunlar yer alıyor: Avokado, bal, zencefil, badem, üzüm, kuşkonmaz, adamotu, polen, tarçın, anason tohumu, fesleğen, kakule, ginseng, sarımsak, tarçın, havuç, incir, nar, havyar, kişniş, vanilya, kereviz, susam, ceviz, fındık, kuşkonmaz, karpuz, çilek, soya, yulaf.

AFRODİZYAK MASAJ YAĞLARI…

Herkesin evinde kolayca hazırlayabileceği bir afrodizyak karışım ile yapılacak masaj sağladığı rahatlama ve gevşemeyle birlikte etkileyici kokusuyla cinsel uyarımlar ve çağrışımlar yapar. Bu çok özel karışımı hazırlamak için gerekenler şunlardır: 100 cc badem yağı, avokado yağı veya susam yağı, her birinden 6 damla olmak üzere gül, lavanta ve kişniş otu yağı ve yarım vanilya çubuğu. Bu yağlar birbirine iyice karıştırılarak koyu renkli cam bir şişeye konur. Karışımın içine vanilya çubuğu bütün olarak atılır ve ışık görmeyecek bir yerde 48 saat dinlendirilir. Bu karışımın afrodizyak etkisini denemek için istanbul travesti partnerinizin vücuduna masaj yaparak sürebilirsiniz.

KOKULARIN AFRODİZYAK BİR ÖZELLİĞİ VAR MI?

Tüm canlılar, aynı türdeki diğer canlılarla etkileşimlerini sağlayan bir tür hormon salgılarlar. Buna “feromon” denir. Hayvanların birbirleriyle iletişim için kullandıkları fremonların insanlardaki etkileri bilinçdışı mekanizmasıyla oluyor. Yoğun ve baskın olan feromonlar başkalarıyla etkileşimde olduğumuz ortamlarda salgılanarak karşı tarafa bizimle ilgili bilinçdışı mesajlar veriyor. Feromon cinsel dürtüleri etkileyen bir tür hormon olarak da biliniyor. Popüler tabirle kişiler arasındaki “elektrik” ya da “ten uyumu” freminlarla ilişkilidir. Feromonlarla birleşerek cinsel çekim yaratan kokular “afrodizyak kokular” olarak bilinir. Örnek olarak; bergamot, gül, vanilya, tarçın, meşe yosunu, hanımeli, sedir, sardunya, misk, amber, frenk üzümü, manolya, lavanta, portakal çiçeği, Hindistan cevizi, kayısı, şeftali, salatalık kabuğu, yeşil elma, karanfil, mango, ananas gibi aromatik kokuların karışımları çoğu zaman afrodizyak etki yaratır.

ŞEHİR EFSANESİ Mİ GERÇEK Mİ?

Sigmund Freud’un dediği gibi; kitleler asla gerçeğin peşinde koşmamıştır, yanılsamalar isterler ve yanılsamasız yapamazlar, gerçek olmayanı gerçeklerin üstünde tutarlar; gerçeklerden çok gerçek olmayanın etkisinde kalırlar. Bu nedenle cinsel sorunlarına çözüm arayan kişiler, “gerçek olan” cinsel terspistlere değil de, çoğu zaman “gerçek olmayan” ve piyasada sıkça satılan çeşitli bitkisel ilaçlara, macunlara, iksirlere, kimyasal afrodizyaklar gibi ürünlere başvuruyorlar. Ancak bu ürünler konusunda dikkatli olunması ve doktora danışılmadan kullanılmaması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Seks yapmak; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır. Bu sanatın keyifle yerine getirilebilmesi, sağlıklı ve mutlu bir cinsellik için, hem fiziksel hem de ruhsal sağlığın yerinde olması gerekir. Fiziksel ya da ruhsal sorunlar, çoğunlukla beraberinde cinsel sorunları da getirir. Cinsel sorunların çözümünde yapılması gereken ilk şey bir cinsel terapiste başvurmak olmalıdır.

HİÇ BİLİNMEYEN AFRODİZYAKLAR…

Afrodizyak denilince ilk akla mesir macunu ve bitkisel ilaçlar geliyor. Ancak toplumumuzda afrodizyaklar konusundaki en önemli yanılgı, bunların doğrudan cinsel performansı artırmaya ya da cinsel sorunları çözmeye yarayan ilaçlar olduğunun düşünülmesidir. Oysa afrodizyaklar, doğal beslenme sürecinde tüketilen ve vücudun cinsel işlevlerine etki eden çok özel besin öğeleridir. Bu besin öğelerini bol miktarda içeren yiyecekler de afrodizyak yiyeceklerdir. Afrodizyaklar konusunda araştırmalar yapılmaya devam ediyor ve afrodizyak yiyecekler listesi sürekli güncelleniyor. Günümüzde bilgiye erişim çok kolay ve sınırsız olunca, bu konuda hiç bilinmeyen şey olması pek mümkün görünmüyor. Örneğin, Google’a afrodizyak yazdığınızda yarım saniyede beş yüz binden fazla sonuç alabiliyorsunuz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın