İstanbul Travestileri Artık High Def Lipo Yöntemini Kullanıyor

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Dr. Can Öztekin, liposuction ile vücut şekillendirme anlayışındaki gelinen nokta “high definition liposculpture”ı anlattı.

“High Def Lipo” nedir?
High Definition VASER Liposculpture (VASER 2.0 LiPO) temelde teknoloji, belirli bir anlayış ve tecrübe ile başarılabilen ileri bir liposuction yöntemidir. Vücuttaki kaslara ait gölgelenmeleri, oluklanmaları ve çizgileri ortaya koyma tekniğidir. Travesti erkek herkes bu anlayış ve uygulamadan kendi vücudu nispetinde faydalanabilmekle birlikte; kilo problemi olmayıp, vücudunun belirli bölgelerinde lokalize yağlardan yakınan hastalar daha ideal adaylardır.

High Definition Liposculpture vücut bölgelerindeki yağ miktarının azaltılmasının yanı sıra; derin, yüzeyel ve geçiş(ara) liposuction teknikleri kullanarak o bölgeye ait olması gereken estetik vurgu noktaları ve çizgilerin yaratılması veya var olanın artırılıp öne çıkarılması tekniğidir. Ameliyat yapılan kişinin sportif özellikleri arttıkça, hekimin yüksek estetik vurgu alanlarını (high definition) oluşturulabilmesi artmakta ve daha da ideal sonuçlara ulaşılmaktadır.

Ameliyat sonrası ağrı ve morluk çok az olur
İşin teknoloji kısmında ise Vaser 2.0 Lipo System bugüne kadar geliştirilmiş dokuya en saygılı liposuction sistemidir. Ultrasonik yüksek enerjili ses dalgaları, yağ hücreleri arasındaki su balonlarını patlatarak yağların hücre hücre ayrılmasını sağlamaktadır. Bu sistemde bölgedeki sinirler ya da kan damarları gibi hiçbir yapı zarar görmez. Bu, ameliyat sonrası çok daha az morluk, çok da az ağrı ve yüksek konfor demektir.

Dokuya öylesine dosttur ki yağ hücreleri tek tek ayrılıp kolayca bir eriyik halinde alınmasına rağmen; alınan yağ hücrelerinin kendisi bile zarar görmez ve canlılıklarını korur. Rakipleri olan, yüksek ısı oluşturarak dokuların hasarlanmasına neden olan lazer sistemlerinin aksine alınan bu canlı yağ hücreleri yağ enjeksiyonunda kolayca kullanılabilir.

“High-Def Vaser Lipo”nun “Liposuction”dan farkı nedir?
Liposuction uzun yıllardır güvenle kullanılan çok güzel bir bölgesel zayıflama ve şekillenme yöntemidir. En sık kullanıldığı bölgeler; karın, bel, basen ve bacak bölgeleridir. Bunun yanında egzersiz ve diyete rağmen kurtulamadığınız kol, bel, basen ve erkek göğsü gibi vücut yağlarından da kurtulmanızı sağlar. Hatta günümüzde enerji bazlı cihazlar ve yüzeyel liposuction sayesinde belirli oranlarda sıkılaştırma dahi yapabilmekteyiz. Bunun yanında çekici vücut ise sadece incelmiş vücut değildir. Bizleri çekici kılan estetik vurguların da artırılması gerekir. “High definition”dan kasıt estetik vurgu noktalarının, olukların ve çizgilerin oluşturulmasıdır. Bu belli bir estetik anlayış, tecrübe ve teknoloji ile mümkün olmaktadır.

İstanbul travestileri karın bölgesine önden bakıldığında çekici olan orta hatta ve iki yanlardaki oluklardır. Sırtta orta hat çöküklüğünün yanı sıra buna eşlik eden paralel, hafif çizgiler ve bele doğru belki iki gamze.. Erkek de aynı şekilde istenilen kaslı görünümü göğüste, kolda ve karında taklit edebilmek, var olan kasları belirginleştirmek. Jinekomasti sorunu olan bir erkeğin sadece sorununu çözmeyip çekici göğse sahip bir erkeğe dönüştürebilmek.

Spor ameliyatın başarı oranını artırıyor
“High Definition Liposculpture”ı istanbul travesti karın bölgesi üzerinden tanımlayacak olursak; amaç karın ve sırtın yağlardan arındırılması ve belin net ortaya konulmasının yanında bu estetik çizgilerin de oluşturulmasıdır. Kişi ne kadar spor ile haşir neşir, deri elastikiyeti kuvvetli olursa başarıda o oranda artmaktadır.

istanbul travestileri

İstanbul Travestileri İnce Dudaktan Şikayetçi!

“İnsanlar kalbin aynasının gözler olduğunu söylerler, çok sevilen bir şarkısı da vardır hatta ‘gözler kalbin aynasıdır, yalan nedir bilmez onlar.’ Bir insanın nasıl hissettiğini çözmek isterseniz, gözlerinin içine sevgi ile gözlerinizi dikmeden bakmalısınız.

Size küçük bir tüyo; oysa ki daha hızlı cevap alabileceğiniz vücudun başka bir bölümü var; ağız bölgesi. Bir gülüş, bir dudak büküş, aşağı sarkmış bir alt dudak ya da o şeklini almış açılmış bir ağız, bir kişinin duygusu hakkında size bir çok şey anlatır. Maalesef belli başlı nedenlerle ağzımızın görüntüsü etkilenebilir. Bazı insanlar doğal olarak ince ve gergin sıkı dudaklara sahip olabilir, bazıları da buna ek olarak yaşlanma ile birlikte ağız çevresinde ince kırışıklıklara sahip olur. Bu nedenlerle birçok insan dudak büyütme işlemini tercih ediyor. Sadece dudak şeklini düzeltme amaçlı değil aynı zamanda kişinin doğal dudak dolgunluğunu ve görünümünü iyileştirme amaçlı tercih ediliyor” dedi.

Yanlış uygulama ördek ağzı görüntüsü oluşturuyor
”Birçok plastik cerrah meslektaşımın da tercih ettiği gibi öncelikle hafif enjeksiyonla dudak çevresini daha sonra gerekirse ikinci bir müdahale ile dudak dolgunluğunu artırıyorum. Gereğinden fazla enjeksiyon, doğal olmayan bir görünüme yol açacağından bu şekilde bir yol izliyorum. Ağız ve çevresi antiaging tedavi planlayan hastaların plastik cerrahları ile konuşması, dudak büyütme işlemi için uygun aday olup olmadıklarını öğrenmesi gerekir, çünkü burun kökü ile dudak çizgisi arasındaki mesafe çok uzun olan hastalar dudak büyütme için iyi aday değillerdir.

Bu ağız yapısı olanlarda dudak büyütme işlemi hoş olmayan ördek ağzı görüntüsü oluşturabilir. Bu nedenle bu hastalarımın ağız çevresi yaşlanma işaretlerini giderebilmek için mezoterapi, radyofrekanslı altın iğne, mikrobotoks, organik peeling ve lazer gibi diğer tedavi seçeneklerinden uygun olanını tercih ediyorum. Dudak dolguları ile doğal ve genç bir ağız yapısına sahip olan hastalar yeni görünümlerinin 6 ay ve daha uzun süreceğini biliyorlar. Minimal bir iyileşme süreci olduğundan normal günlük yaşantılarına işlem sonrası bile dönebiliyorlar. Bu nedenlerle dudak büyütme plastik cerrahiye meraklı ve kalıcı sonuçlardan kaçınan uygun hastalar için mükemmel bir gençleşme yöntemi olarak en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olmayı sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Dolgun ve diri dudaklar gençliği simgeliyor
Yaşlanmanın dudak üzerinde tipik etkisinin, dudak etrafındaki dokularda gevşeme ve dudak hattının, dudak kırmızı kısmının arkasına yer değiştirmesi ile dudak büyüklüğündeki incelme ve hacim kaybı olarak ortaya çıktığını anlatan Op. Dr. Belma Şahin, “Bu nedenledir ki ağız çevresi güzelliği ve gençliği dolgun ve diri dudaklarla özdeşleşmiştir. Dolgun ve diri dudaklar elde etmek için hyalurinik asit içeren dolgu maddeleri kullanıyorum. Hem dolgunluğu artırıp hem de gevşeme ve çökme olan alanları düzeltebiliyorum. Bu sayede doğal dudak görünümü için kollajenin yeniden üretimi de tetiklenmiş oluyor” diye devam etti.

Burun Ucu Düşüklüğü Operasyonu

Nefes alma fonksiyonlarını önemli ölçüde etkileyen burun ucu düşüklüğü, görüntüyü de aynı oranda olumsuz etkilediğinden özellikle travestilerin en çok estetik yaptırmak istediği yerler arasında.

Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, burun ameliyatlarından artık korkulmaması gerektiğini söyledi ve burun ucu kaldırma (lifting) işlemi ile ilgili bilgiler verdi.

Burun ucu yaş arttıkça düşer
Burun ucunun yaş arttıkça düştüğünü belirten Dr. Karacalar, “Burun ucu, kıkırdaklarının zayıflaması yanında diş kayıpları ve üst çene kemiği zayıflıkları bu düşmede etkili olur. Bu nedenle burun ucu düşüklüğü yaşlı yüzün özellikleri arasında yer alır” dedi.

Çoğu kişinin burun ameliyatından çekindiğini dile getiren Karacalar, morarmaların; burun alçısının, tamponun, yüzdeki değişikliklerin ve çıkabilecek sorunların bu korkunun başlıca sebepleri olduğunu söyledi.

Burun ucu lifting operasyonu nasıl yapılır?
Burun ucu lifting operasyonunun, lokal anestezi altında tek burun deliği içinden yapılan ve kalıcılığı olan bir işlem olarak giderek popüler hale geldiğini aktaran Prof. Karacalar, ameliyatın detaylarını şöyle anlattı:

“İşlem sırasında burun ucunu daha zarif hale getirmek da mümkün. Üstelik işlemden hemen sonra kişi günlük yaşantısına devam edebilir. Görünen bir dikiş yoktur. Tek burun deliğinde içeride olan dikişler bir süre sonra erir. Çoğu zaman pansuman bile yapılmaz, bazen burun ucuna bant yapıştırılır. İşlem CS askı olarak bilinen burun önünde bulunan kıkırdak ile septum adı verilen kıkırdak arasındaki bağlantı açısının değiştirilmesi prensibine dayanır. Burun ucu askılama yöntemine göre anatomik yapıları koruma, dikkate alma ve kalıcılık gibi artıları vardır. İşlemin bu önemli avantajları yanında birkaç küçük dezavantajı da vardır. Bazı aşırı düşük burunlarda yeterli gelmeyebilir, bu durum da ek işlemler gerekebilir. İşlemden bir süre sonra biraz daha kalkık istenme durumunda kolayca rötuş yapılabilir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın