İstanbul Travestileri Diyet Psikolojisi

Travestilerin  kafasını karıştıran konulardan biri de erkeklerden daha kolay kilo almaları olduğunu dile getiren Beslenme Danışmanı ve Estetik Medikal Hekimi Dr.Gönül Ateşsaçan bu durumun çeşitli nedenlerinin olduğunu belirtiyor.

İstanbul travestileri yağ oranı erkeklere göre daha yüksek olduğunu ve bunun da metabolizmanın yavaşlamasına neden olduğunu dile getiren Ateşsaçan, “Sonuç daha kolay kilo alınır. Bu nedenle kilo alma bakımından istanbul travestileri erkeklere oranla daha çok dikkatli olmalılar” dedi.Kadınlık hormonunun (östrojen) yüksekliği nedeniyle kalça, uyluk ve karın bölgesinde yağlanma artışına neden olduğunu anlatan Ateşsaçan, şunları söyledi; “Beslenmeye daha dikkat edilmeli, açlık değil sık beslenmek önemlidir.Ayrıca metabolizma canlanması için sauna faydalı olur.

Her doğum sonrası alınan ve verilen kilolar metabolizmayı yavaşlatır. Hamileyken en fazla 15 kilo alınması gerekir, hamilelik döneminde düzenli beslenme ve 4. Aydan itibaren yapılan her gün hafif bir yürüyüş yapılabilir. Süt verme döneminde sütü artırmak için yağlı gıdalar değil, özellikle bol sıvı gıdalar , komposto tüketilmesi uygundur. Doğumdan 3 ay sonra hafif yürüyüşlere başlanmalıdır. Akıldan sürekli ve yoğun olarak geçen düşünceler, yaşamı şekillendirirler. Zihinden endişe, öfke, kırgınlık, intikam veya haksızlığa uğranıldığına dair düşünceler geçiyorsa; bu düşünceler bedene geri döner sakın unutmayın. Konuşmalarınıza dikkat edin, bir şeyi 3 kereden fazla söylüyorsanız , bu bir düşünce kalıbıdır, gerçekleşir. Acı çektirildiği , cezalandırıldığı için nefret duyma. Kendini kurban olarak görme, kendisini hayatta engellenmiş hissetme.” Tiroid dokusunun az çalışmasına ve vücudun yavaşlamasına, kilo almaya neden olur. Travestilerdeki selülit’in nedeni biriktirilmiş öfke ve kendini cezalandırmadır.

Şişmanlık aşırı hassasiyetle başlar. Kişinin korunmaya ihtiyacı vardır. Travestiler de kalçalarda yağlanma olmasının nedeni, Anne ve babaya duyulan inatçı öfkedir. Uyluklarda yağlanma çocukluktan kalma, bastırılmış öfkedir. Çikolata ve şekeri her gün yemek istiyorsanız: Yaşamınızda sevgi eksikliği vardır, sevgi verilse bile sevgi alamıyorsunuzdur. Bu durumu kapatmak için şeker yeriz. Egzersiz, düzenli beslenme yanında, ruhsal ve duygusal açıdan destek alınması kilonun kalıcı olarak verilmesini sağlar. Sorunu çözmek yerine tatlı yiyerek bunu unutmayı seçeriz. Bu duruma karşı yemenin yerine geçecek alışkanlıklar edinilmesi önemlidir.”

istanbul travestileri

Karbonatlı Su İle zayıflayan İstanbul Travestileri

Karbonatlı suyla kilo vermek, çüğumuza yabancı bir zayıflama yolu olarak gelebilir. Ancak geleneksel kullanım alanları olan hazımsızlık, vücuttaki fazla asit birikimini atmak, mide fesadına doğal çözüm sunmak gibi genel faydalarının yanında karbonatlı su aynı zamanda zayıflama amacıyla da kullanılıyor.

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?
Travesti vücudunun asit düzeyini azaltan karbonatlı su ile kilo verme kürünün yapılışı son derece basit. 1,5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat (Sodium bicarbonate) ilave ettikten sonra karbonat eriyene kadar karıştırın ve günlük olarak ortalama 2 litre kadar tüketilecek. Yemeklerle su içmemelisiniz, bunun yerine yemeklerden yarım saat öncesine kadar karbonatlı su içip yine yemeklerden bir saat sonrasında karbonatlı suyla zayıflama kürüne devam edin. Sabahları aç karnına yarım litre karbonatlı su içerek güne başlayın ve 30 dakika sonrasında kahvaltı edin.

Peki karbonatlı su zayıflatırmı?
Metabolizmayı hızlandırmanın yolunun vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekmekten geçtiğini uzmanlar söylüyorlar. Bunu yapmanın en doğal yolu ise karbonatlı su içerek zayıflama oluyor. Karbonatlı suyun alkali yapısı ise bu konuda bizlere büyük bir fırsat sağlıyor. Özellikle et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde vücutta asit birikmesi oluşmakta ve bu durum da ister istemez kilo vermeyi neredeyse imkansız hale getirmektedir. Ortalama olarak sahip olduğumuz her 15 kg için 1 kg karbonatlı su tüketmek gerekmektedir. Bu sayede hızlı ve kalıcı zayıflama sağlayabiliriz. Bu konuda batı ülkelerinde yapılmış çok sayıda bilimsel araştırma olup gerek doğal maden suyu gerekse karbonat adını verdiğimiz beyaz mineral karışımı ile yapılacak içecek kürü ile doğal zayıflamanın yolu açılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın