Kısa Sürede Form Tutan İstanbul Travesti

Yeni yıla en göz alıcı halinle girmek istiyorsan, vücudunu bu basit ve etkili yöntemlerle çalıştırmalısın.

Farkı böl
Bir egzersizi tam olarak tekrarladıktan sonra ikinci seferde, hareketi en zor yerinde yarım bırak. Piefer, ekstra tekrarlar yaptığında, kas gerginliğini aynı sürede arttırdığını söylüyor: “Bunu yaparken kas hücrelerine daha çok kan pompalanıyor, böylece kas gelişimi de hızlanıyor.” Bunu dene: Ellerine birer dambıl alarak iki yanına al. Dambılları omuzlarına yaklaştırırken üst kollarını kıpırdatma, sonra da yavaşça indir; orada dur ve dambılları tekrar omuzlarına yaklaştır. Başlangıca dön.

Vücudunu şoke et
Bazen travesti vücudunun egzersizler arasında molaya ihtiyacı vardır. Büyük değişimler de bu molalar esnasında olur. Senede birkaç kez gerçekten de ağır egzersiz planları uygulamayı denemelisin. Conneticutlı egzersiz uzmanı Tom HoIIand, kas gruplarını zorlayarak onları şaşırtacağını ve böylece daha çok gelişme sağlayacağını belirtiyor. Bu süre içinde belli kas gruplarını üç, dört gün arka arkaya, birkaç set halinde ara vermeden çalıştırmanı öneriyor.

Yavaşla
Florida’daki Fitnetic Fitness işletmecisi, Fitness Uzmanı Maren Piefer, egzersizin temposunu ayarlayarak kasları şaşırtıp uyarabileceğini söylüyor: “Kaslar ne kadar uzun süre çalışırsa o kadar gelişir.” Mesela kol çalıştığın sırada ağırlığı kaldırırken ikiye, indirirken de dörde kadar say. Kasları gererek uzatırken daha fazla zaman harcayacaksın, böylece de zorlanıp daha verimli sonuç alabilirsin: Egzersiz esnasında ve sonrasında kalori yakımını hızlandıracaksın.

Hızlan
Hız, sadece kardiyo egzersizlerinde geçerli bir faktör değildir. Piefer, hangi egzersizi yaparsan yap, hız katınca daha fazla kalori yakacağını belirtiyor: “Ayrıca güç de kattığı için daha atletik olursun.” Bunu dene: Piefer, kendi vücut ağırlığını kullanarak, hızlı bir tempoda hareket etmeni öneriyor. Böylece farklı kas gruplarını çalıştırarak daha fazla kas lifi yakacaksın. Mesela bir set ‘chest press’ hareketinden sonra 10-12 adet sınav çek ya da 12 adet dambıllı ‘alternate lunge’ sonunda 10-12 ‘body-weight squat’ yap.

Kardiyo egzersizi de yap
İstanbul travestileri ağırlık ve kardiyo egzersizlerini kombinleyerek kalbinin hızlı atmasını sağlamalı. Holland, ağırlık egzersizleri arasında kardiyo yaparak daha fazla yağ yakacağını kaydediyor. Bunu dene: Ağırlık kaldırdıktan sonra dinlenmek yerine 30 saniyelik yoğun kardiyo yap, ip atlamak ya da ‘high-knee lift’ gibi: “Yerinde koşmak gibi daha hafif bir kardiyo egzersizi yapmak istiyorsan, en az bir dakika devam etmelisin.”

Hadi zıpla
Zıplayarak uygulanan pliometrik antrenmanlar, kalori yakmanı sağlayıp kasları yağlardan arındırıyor. San Francisco’daki Twisted Twilight Personal Training işletmecisi Jeremy Cheung, yerçekimine karşı çalışmanın vücudu zorladığını, zıplamanın farklı kas gruplarını hareket ettirdiği için egzersizi daha yoğun kıldığını söylüyor.

Bunu dene: Egzersizden hemen sonra pliometrik antrenmana geç, kas gruplarını ve kas liflerine biriken yağları son damlasına kadar çıkarmayı başaracaksın. Eğer bunu egzersizden evvel yaparsan zıplamak için daha az enerjin olacak. Mesela birkaç set ‘squat’ egzersizinden sonra 10 adet ‘squat jump’ yap: Squat pozisyonunda başla, zıplayarak kollarını yukarı kaldır. Dizlerini hafifçe kırarak yere in, kollar da arkada kalsın.

istanbul travesti

İstanbul Travesti Metabolizması

Bazal metabolik hız; alınan besinlerin sindirildikten sonra (yemekten 12 saat sora) tam dinlenme anında harcanan enerjidir. Vücudun yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gerekli olan bu minimum enerji, insanda bazal metabolizmayı oluşturur ve aldığımız günlük enerjinin bazal metabolizmanın altında olması, sağlığımız için tehdit oluşturur.

Biz uyurken bile organlarımız hala çalışarak enerji harcamaktadırlar. En fazla enerjiye ihtiyaç duyan organ, kalp ya da beyin olarak bilinse de, ilk sırada karaciğer vardır.

Metabolizma hızını etkileyen faktörler

Yaş, cinsiyet, gebelik durumu, vücut cüssesi, endokrin hormonlar, hastalık, yanık, fiziksel aktivite gibi faktörler metabolik hızı etkiler. Bu yüzden her insanın metabolik hızı farklıdır. İstanbul travesti bazal metabolizması erkeklerden daha düşüktür. Gebelik durumunda metabolik hız artar. Hipertroidizm durumunda bazal metabolizma hızı artar, hipotroidizmde ise azalır; böylece kolay kilo alma ve zor kilo verme durumu oluşur. Uzun süreli açlık durumlarında; vücut kendini daha az enerjiye adapte edeceğinden dolayı metabolik hız düşer. Bu bireyler fazla yemeye başladıklarında hızla kilo alırlar.

Metabolizmanızı hızlandırın
Kilo problemi olan bireylerde, metabolizmanın hızlı çalışması başarıya ulaşmanın en büyük anahtarlarındandır. Bu yüzden vücudu sürekli olarak aktif tutarak tembellikten kurtulmak gerekir. Metabolizmanızı hızlandırmak için;

*Kahvaltı altın öğündür, gece boyu süren açlık neticesinde bazal metabolizmanız yavaşlar. Sabah erken saatte yapacağınız kahvaltı metabolizmanızı hızlandıracaktır.

*Akşam yemeğinin saatine dikkat edin, metabolizma hızı sedanter yaşayan bireylerde akşam saatlerine doğru yavaşlar. Bu yüzden çok geç saatte yenen akşam yemeği ve kalorisi yüksek besinlerin tüketimi kilo alımına zemin hazırlar.

*Ara öğünleri atlamayın, metabolizmanızı hızlandıracağı gibi bir sonraki öğünde daha kontrollü yemenizi sağlayacaktır. Porsiyonlara dikkat edin ve sık yemek yiyin.

*Düşük kalorili diyetlerden uzak durun, bazal metabolizma hızınızı düşürür ve diyeti bıraktığınız anda hızlı bir şekilde kilo alırsınız. Ayrıca vücudunuzdan kas kaybedersiniz.

*Hiçbir besin mucize değildir, zayıflatmaz, fakat acı biber, zencefil, yeşil çay, tarçın, elma sirkesi, keten tohumu, biberiye metabolizmanızı hızlandırırarak kilo vermenizi kolaylaştırır.

*Egzersiz yapın, fiziksel aktivite kas kütlenizi artıracak, bu da bazal metabolizmanızı hızlandıracaktır.

*Su için, insan %60 ‘ı sudan oluşan bir organizmadır. Sağlıklı yaşam ve kilo vermek adına olmazsa olmazlardan biri, günde 2,5 litre su içmektir. Suyu bir çırpıda içmek yerine gün boyu belirli zaman dilimlerinde azar azar içebilirsiniz.

*Proteine dikkat, yeterli derecede protein almalısınız. Proteinlerin termik etkisi yüksek olduğundan, metabolizmayı hızlandırır. Her öğünde protein almaya çalışın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın