Travesti İçin Önerimiz: Yıldız Diyeti

Zayıflama hapı kullanmadan, jimnastik salonlarında saatlerinizi harcamadan, sıkılmadan, sevdiğiniz yiyecekleri yiyerek takip edeceğiniz ‘Yıldızların Diyeti’yle 1 haftada gözle görülür bir değişiklik yaşayacaksınız. Genç ya da yaşlı, az ya da çok kilolu herkesin uygulayabileceği bu diyet programıyla sadece fazla kilolarınızdan kurtulup, hayalini kurduğunuz vücuda sahip olmakla kalmayacak aynı zamanda sağlıklı bir yaşam da süreceksiniz.

Programı takip ederek çeşitli kanser türleri, diyabet, kalp krizi gibi birçok hastalık riskini en aza indirgeyecek, kemiklerinizin güçlenmesini sağlayarak ileri yaşlarda kemik erimesi hastalığına yakalanma riskini azaltacak, zihinsel performansınızı artıracak ve stressiz bir hayat süreceksiniz. Hayat kalitenizi yükseltecek olan Yıldızların Diyeti, kendinizi 5 ile 20 yaş arası daha genç hissetmenizi sağlayacak. Kan dolaşımınızı kolaylaştıracak, cildinizi gençleştirecek, selüliti önleyecek, immün sistemini sağlamlaştıracak, seksüel performansınızı ve libidonuzu artıracak, daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayarak saçlarınızın beyazlamasını da uzun süre engelleyecek.

Spor çok önemli
Uygulaması son derece kolay olan ve aslında bir yaşam tarzı olarak kabul edilmesi gereken bu programda spor büyük önem taşıyor. Spor derken kastedilen ise spor salonlarında saatler geçirmek değil. Düzenli olarak yürüyüş yaparak, koşarak ve ağırlık çalışarak hem dilediğiniz kiloya ulaşacak, hem de sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız. Yalnız programla birlikte spora başlamadan önce mutlaka bir doktora görünmeli ve bu sporları yapmanızda bir sakınca olup olmadığını sormalısınız. Eğer yürümenizde, koşmanızda, ağırlık çalışmanızda sağlığınız açısından bir sakınca yoksa daha hızlı kilo vermeyi de garantilemiş olacaksınız.

Programın sporla ilgili bölümüne başlamadan önce dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta var. Yürüyüş, hızlı yürüyüş ve tempolu koşudan oluşan birinci aşama mutlaka 3 ile 8 saat arasında sürmeli. Ağırlık kaldırma, jimnastik gibi çalışmalardan oluşan ikinci bölüm ise 30 dakika ile 2 saat kadar devam etmeli. İlk hafta, bu süreler sizi zorlayabileceğinden her iki aşamayı da daha kısa kesebilirsiniz. Fakat programın etkili olabilmesi için ikinci haftadan itibaren sürelerle ilgili bu kurala tamamen uymanız şart. İkinci olarak; eğer bu programın başarılı olmasını istiyorsanız yaptığınız her hareketten ve yediğiniz her şeyden zevk almalısınız. Eğer durumunuzdan memnun değilseniz programı başarıyla tamamlama şansınız da yok demektir.

Aşağıdaki yiyecek ve içecekleri yeterli enerjiyi sağlaması ve kilo vermeye yardımcı olması için haftada en az 1-4 kez tüketmeye çalışın.

* 1 bardak içine Ginseng katılmış yeşil çay
* 1 veya 2 kaşık katıksız, organik bal
* 1 veya 2 kaşık organik elma sirkesi

Elma sirkesi toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar ve en iyi yağ yakıcıdır. Elma sirkesinde bulunan özellikler yeni yağ hücrelerinin oluşmasını da engeller.

Spor yaparken saatte 1-2 bardak veya her iki üç saatte bir 1 litre su içmeyi unutmayın. Günde mutlaka 8-15 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı kalmak için vücudun bol sol suya ihtiyacı var. Su, yiyeceklerin sindirilmesine yardımcı olduğu kadar vücut ısısını dengeler, hücrelere besin ve oksijen taşır, toksinlerin ve diğer zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Aynı zamanda tampon görevi görerek doku ve organları korur. Vücudun susuz kalması yüksek tansiyon, astım, alerji, migren, baş ağrısı gibi pek çok hastalığa neden olur. Ayrıca unutmayın ki yeterli derecede su almazsanız kilo da veremezsiniz.

Yine de kilo veremiyor musunuz?
Eğer düzenli olarak spor yapmanıza ve kalori hesabına dikkat etmenize rağmen hiç kilo vermiyor, ya da vermekte zorlanıyorsanız;

Kilo veriyor ama verdiğiniz kiloyu koruyamıyorsanız veya daha hızlı kilo vermek istiyorsanız 1 ya da 3 hafta için karbonhidrat ve yağ içeren besinlere sınır getirin ya da tamamen hayatınızdan çıkarın. Onların yerine protein açısından zengin yiyecekleri tercih edin.

Protein açısından zengin yiyecekler, az miktarda da olsa karbonhidrat ve yağ içerir, bu nedenle vücut için gerekli olan miktarı almanızı sağlar. Spor yaptığınız günün ertesi günü daha çok ve sık yemeye dikkat edin. Örneğin, iki ya da üç ana yemek, beş ya da altı ara yiyebilirsiniz. Ama her zaman porsiyon konusunda kontrollü olmayı ve sağlıklı seçimler yapmayı gözardı etmeyin. Örneğin, son derece sağlıklı bir tabak salataya yağlı soslarla zarar vermeyin.

travesti

Alkali Diyeti İle Zayıflayan Travesti Partnerler

Dünyaca ünlü manken ve 4 çocuk annesi Victoria Beckham’ın başlattığı ve Hollywood’da birçok yıldızın yaptığı alkali diyeti Türkiye’deki ünlülerimizin de popüler diyeti oldu. Çağla Kubat, Bergüzar Korel ve Zülfü Livaneli uyguladıkları alkali beslenme yöntemiyle form tuttuklarını açıkladı.

Alkali diyeti nedir?

Vü­cut­ta bi­ri­ken faz­la asit has­ta­lık­la­rın ba­rın­ma­sı için uy­gun or­tam mey­da­na ge­ti­rir. Al­ka­li di­yet­te asit­li yi­ye­cek­ ve içeceklerden uzak dur­mak ge­re­kir. Seb­ze ve mey­ve ağırlıklı beslenilir. Bu gı­da­la­rın tü­ke­ti­mi sa­ye­sin­de ka­nın 7.4 pH de­ğe­rin­de ka­la­ca­ğı ön­gö­rül­mek­te­dir.

“Ödemlerden kurtuldum”
Zül­fü Li­va­ne­li uy­gu­la­dı­ğı al­ka­li di­ye­ti ile 1-1,5 ay gi­bi kı­sa sü­re­de 8 ki­lo ver­di­ği­ni söy­le­di. Da­ha genç bir gö­rü­nü­me ka­vuş­tu­ğu­nu ifa­de eden Li­va­ne­li, “Bu sa­ye­de ödem­le­rim­den kur­tul­du­m” de­di.

Bu diyetle kanseri yendi
Sanat camiasında alkali diyeti ilk keşfeden ünlü şarkıcı Harun Kolçak’tır. Kolçak yıllar önce mücadele ettiği kanserden, alkali beslenme tarzıyla kurtulduğunu söylemişti.

Bergüzar Korel alkali su için evine cihaz taktırdı
Bergüzar Korel de alkali diyeti uygulayan ünlü isimler arasında. Her sabah güne alkali su içerek başladığını belirten Korel, formunu ve sağlığını bu beslenme tarzına özellikle de alkali suya borçlu olduğunu söylüyor. Ünlü oyuncu, evine suyu alkaliye çeviren özel bir cihaz taktırdı.

Çağla Kubat: Diyetlerin en sağlıklısı
İlk kez 1,5 ay önce annelik heyecanını yaşayan ünlü oyuncu ve milli sörfçü Çağla Kubat, hamileliği sırasında aldığı 8 kiloyu alkali beslenme sistemini uygulayarak kısa sürede verdi. Yaptığı araştırmalar sonucunda alkali beslenme sistemine karar verdiğini belirten Kubat, “Beslenmeyle ilgili çok kitap okudum. En sağlıklısı ve hoşuma gideni alkali beslenme tarzı oldu. Sporcu olduğum için porsiyon kontrolüme her zaman dikkat ederim. Hayatıma bu beslenme tarzını yerleştirdim. Besinlerin birbiriyle uyuşması önemli. Bu beslenme yöntemi asit ve baz dengesinden oluşuyor. Asidik olan yiyeceklerin hepsinden uzak duruyorsunuz. Genel sağlık kuralı olan un, şeker, tuzu hayatınızdan çıkaracaksınız” dedi.

Alkali su tarifi: 2 litre suya 1 tatlı kaşığı İngiliz karbonatı ekleyip karıştırın. Bu suyu hem içebilir hem de çay ve yemek yaparken kullanabilirsiniz.

Kalori Hesabıyla Zayıflayın

Bugün Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Tuğba Şengel ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kilo vermede önemli kıstaslardan biri olan kalori hesabı yaparak zayıflamayı işin uzmanından sizler için öğrendik.

Kalori hesabı yaparak zayıflamak son dönemlerde çok popüler bir yöntem. Uzman yardımı almadan da rahatlıkla yapıldığı için istanbul travestileri kendileri de bu yöntemi yardımsız olarak uygulayabiliyor. Bu yöntemle günlük alınan kalori miktarı ile yapılan aktivite göz önünde bulundurularak, günlük 200 ya da 300 kalori daha az tüketerek zayıflanabiliyor.

Kalori hesabı yapmada travesti tamamen özgür, teorik olarak doğru bir yöntem ama pratikte pek de öyle olmuyor. Pratikte kişi hangi yiyecek maddesinden alması gerektiğini doğru bilemeyebiliyor. Bunu kimi zaman tam buğday ekmeğinden kimi zaman çikolatadan alıyor.

“Önemli olan kişinin hangi besin grubundan ne kadar alması gerektiğidir” diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Tuğba Şengel ile gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşi…

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın