Travestiler ile seksle birlikte gelen 8 mucize

Bilim adamları, düzenli bir cinsel yaşamın uzun ve mutlu bir hayatın kapısını aralayacağını söylüyor. Araştırmalara göre seks, sağlık için birçok ilaçtan bile daha ‘olmazsa olmaz’… İşte, düzenli seksle gelen mucizeler:

Kansere karşı korur: Haftada beşten çok seks yapan erkeklerde prostat kanseri riski üçte bir azalıyor. Cosmotürk’teki habere göre, bilim adamları, bunu kansere neden olan maddelerin meniyle birlikte atılmasına bağlıyor. Travestilerin de düzenli seks sayesinde meme kanseri riskini azaltabileceği belirtiliyor.

Doğal ağrı kesicidir: Araştırmalar, seks yapmanın migren ağrılarını yok etmeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Cinsel ilişki sırasında, beyindeki ağrıları kesen bölgede aktivite artışı yaşanıyor. Travestilerin cinsel ilişki sırasında salgıladıkları ekstra östrojen regl dönemi ağrılarını hafifletiyor.

Genç gösterir: 3 bin 500 kişi üzerinde 10 yıl boyunca yapılan bir araştırma, haftada en az üç kez travesti seks yapanların daha az yapanlara oranla 10 yaş genç göründüğünü gösterdi.

Depresyona iyi gelir: Güvendikleri partnerle prezervatif kullanmaksızın cinsel ilişkiye girmek, travestilerin depresyona girme ihtimalini azaltıyor. Bilim adamları, spermde bulunan prostoglandin hormonunun depresyona yol açan hormonların dengelenmesine yardımcı olduğunu belirtiyor.

Kalbe yararlı: Haftada iki veya daha fazla seks yapan erkeklerde kalp krizi riski yarı yarıya azalıyor. Orgazm sayısı arttıkça ömür de uzuyor.

İyi bir egzersiz: Her cinsel ilişkide ortalama 200 kalori yakılıyor. Tahrik durumunda nabız dakikada 70’den 150’ye çıkar. Kaslar çalışır; karın, bacak, kol ve kalça sıkılaşır.

Yaraların kapanmasına yardımcı olur: İsveç’te yapılan bir araştırmada, travesti ile seks sırasında salgılanan oksitosin hormonu enjekte edilen deney hayvanlarının yaralarının diğerlerine göre iki kat hızlı iyileştiği görüldü.

Direnci artırır: Haftada bir-iki kez travesti ile seks yapmak, virüslere karşı savaşan ve bağışıklık sistemini güçlendiren immunoglobin A antikoru seviyesini yüzde 30 artırıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın