Ağız Sağlığını Koruyan İstanbul Travestileri

Ağız ve diş sağlığıyla ilgili dişlerin nasıl fırçalanması gerektiğinden diş sağlığının vücudun genel sağlığını nasıl etkilediğine kadar bir çok farklı bilgiye ulaşmak mümkün. Ancak tam bir ağız ve diş bakımı için yalnızca dişlerin değil diş etlerinin ve dilin temizliği konusunda da hassas olmak gerekiyor. Çünkü sanılanın aksine ağızda yaşayan ve dişlerin çürümesine sebep olan bakterilerin bir çoğu diş aralarında değil, dilde çoğalıyor. Bu nedenle ağız mantarını, zararlı bakterileri, toksinleri ve dilde biriken ölü hücreleri ağızdan uzaklaştırmak için dişler ve diş etleri kadar dil temizliğine de özen göstermek gerekiyor.

Uyku sırasında sindirim sistemi çalışmaya devam ediyor ve vücutta bulunan toksinleri dil yüzeyinde toplayarak, istanbul travesti vücudundan atılmasını sağlamak önemli görevlerinden biri. Dil temizliği yapılmadığında, dilde biriken bu toksik maddeler vücuda geri alınarak solunum zorluğuna, sindirim problemlerine ve bağışıklık sistemi rahatsızlıklarına neden olabiliyor.

Dil temizliğinin en pratik ve güvenli yolu ise dil temizleyicisi kullanmak. Her ne kadar diş fırçası ve diş ipiyle diş aralarında kalan bakterileri temizliyor olsak da, dil yüzeyi temizlenmediği sürece tam bir ağız ve diş hijyeni sağlamak mümkün olmuyor.

Dil nasıl temizlenir?

Dil temizliği için ilk ihtiyacınız olan şey ağız yapınıza uygun bir dil temizleyici. Dil temizleyicilerini büyük marketlerde diş fırçalarının bulunduğu reyonlarda ve eczanelerde bulabilirsiniz. Dil temizliği, diş fırçalama gibi düzenli olarak yapılması gereken bir uygulama. Bu nedenle her sabah kalktığınızda bir şey yiyip içmeden önce dişlerinizi fırçaladıktan sonra mutlaka dilinizi de temizlemelisiniz. Dil temizleyicisini dil yüzeyinde 5-10 kez gezdirdikten sonra ağzınızı suyla çalkalayabilir ve ağız bakım rutininizi sonlandırabilirsiniz.

istanbul travestileri

Peki, ağız ve diş sağlığının korunmasında dil temizliğinin ne gibi etkileri var?

Bağışıklık sisteminizi düzenler

Dil, vücudun savunma mekanizması olan bağışıklık siteminin önemli bir parçasıdır. Dil temizliği, dil yüzeyinde biriken toksinlerin vücuda alınmasına engel olarak bağışıklık sisteminin daha etkili çalışmasına yardımcı olur.

Ağız ve diş sağlığınızı korumanıza yardımcı olur

Dil yüzeyindeki bakteriler tükürük salgısı nedeniyle diş minesinde, diş aralarında ve diş etlerinde de birikir. İstanbul travestileri ağız ve diş sağlığınızı olumsuz etkileyen bu bakteriler zamanla plak oluşumuna, diş yüzeyinin aşınmasına ve zayıflamasına, çürük oluşumuna, diş kayıplarına ve diş eti enfeksiyonlarına neden olabilir. Dilin temiz tutulması ve diş fırçalama rutininizin bir parçası olması genel ağız ve diş sağlığının korunmasında etkilidir.

Sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar

Ayuverda yaklaşımında sindirim sisteminin sağlıklı olması, genel sağlığın iyi olduğunun işareti sayılır. Sindirimin ilk aşaması ağız olduğu için, yiyeceğin tadının alınması ve yeterli miktarda tükürük salgısıyla besinlerin parçalanması oldukça önemlidir. Dil temizliği tükürük salgılanmasını artırarak gün boyunca sindirime yardım eder.

Yediklerinizin tadını daha iyi almanızı sağlar

Etkili ve sağlıklı sindirim, tat duyusu ve tükürük salgılanmasıyla başlar. Dil yüzeyinde toksik bir tükürük tabakası olduğu sürece, dildeki tat reseptörleri yediklerinizin tadını tam olarak alamaz ve bloke olur. Tat alamadığınızda vücudunuz yiyeceğe ihtiyaç duymadığı halde acıktığınızı hissedebilir ve beslenme düzeninizde problem yaşayabilirsiniz. Dilinizi sürekli olarak temizlemek tat reseptörlerinizin daha iyi çalışmasını ve yediklerinizin tadını hissetmenizi sağlar.

Ağız kokusunu önler

Kötü kokan bir nefes, travesti hayatında sosyal ilişkileri ve özgüveni üzerinde olumsuz bir etkiye sahip. Ağız kokusunun en önemli sebeplerinden biri, dilin arka kısmında yaşayan ve diş fırçasıyla ulaşmanın neredeyse imkansız olduğu bakteriler. Dil temizliğine dikkat edilmesi, dil yüzeyindeki bakterileri temizlediği ve yeni bakterilerin oluşumuna izin vermediği için zamanla ağızdaki kötü kokunun yok olmasına yardımcı olacaktır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın