Fit Vücut Sahibi İstanbul Travestileri

Spor yapmaya zamanınız yoksa bu önerilerimizi yaparak fit bir vücuda siz istanbul travestileri de sahip olabilir. Seneler boyu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan sonuçları kanıtlanmış bu alışkanlıklara sadık kalmanız yeterli. Gelin bu noktada işin uzmanlarına kulak verelim…

KASLARINIZA ODAKLANIN

Spor salonunda; gizliden gizliye aynada kaslarına hayranlıkla bakan erkekler yanılıyor olamazlar, tabii abartılı olmamak şartıyla! Güney Karolina Devlet Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre vücudunun spesifik bir bölümüne odaklanarak egzersiz yapanların kas aktivitesinin yüzde 26 oranında arttığı belirlendi.

BALIK YAĞI İLE DOST OLUN

İnce, dayanıklı ve fit bir vücuda sahip olmanın en önemli kurallarından biri de beslenme alışkanlığı… The American Journal Of Clinical Nutrition’da 2012 yılında yayınlanan bir makalede; balık yağı hapı kullanan istanbul travestileri, kullanmayanlara oranla dayanıklılık egzersizlerinden daha fazla verim aldığı bilimsel açıdan kanıtlanıyordu.

BEYNİNİZİ KANDIRIN

Hepimiz MP3 player’ımızda Eye Of The Tiger çaldığında nasıl hırslandığımızı ve harekete geçmek istediğimizi gayet iyi biliyoruz! Laboratuvar önlüklerini kuşanmış araştırmacılar da işte bu noktaya dikkat çekmeye çalışıyorlar… Zira beynimizi doğru müzikle kandırmamız çok kolay! Kanada Simon Frazer Üniversitesi’ndeki bilim adamları; bedenimiz en düşük enerji seviyesindeyken daha fazla hareket etmek arzusunda olduğumuzu ortaya çıkardılar. Hemen belirtelim; bilim adamları Cruise Control adında bir iPhone aplikasyonu dahi geliştirmiş durumda. Bu aplikasyon hangi parçada yağ yakımımızın daha fazla olduğunu gösteriyor ve yağ yakımı azaldığında uyarıyor.

AYAKKABILARINIZI BİR KENARA BIRAKIN

Çıplak ayakla koşmak 2012’de kaldı! Artık dayanıklılık egzersizlerinde çıkarıyoruz ayakkabılarımızı… Ağırlık kaldırırken spor ayakkabıları bir kenara bıraktığınızda; bacak ve ayak kaslarınız üzerinde yükseldiğiniz için dik durmaya mecbur kalıyor ve kollarınıza daha fazla güç verebiliyorsunuz. Hava sirkülasyonu sağlayan çoraplardan da kullanabilirsiniz!

istanbul travestileri

EGZERSİZ SONRASI MUTLAKA ATIŞTIRIN

Travesti “Bugün çok egzersiz yaptım ve bir tatlıyı hak ettim” tuzağına düşerek kocaman bir doughnut’ı mideye indirme yanılgısına düşmeyin. Sydney’deki Vision Personal Training’de spor eğitmeni olan Kris Mount; “Evet; bir şeyler yemeği hak ettiniz ama yiyeceğiniz kaslarınızı besleyecek yüksek proteinli bir abur cubur olmalı” diyor ve yumurtayı öneriyor. Egzersiz yaptıktan sonraki yarım saat içinde tüketeceğiniz bir omlet ya da menemen, döktüğünüz tere değecek ve bedeninizin yeniden yapılanmasına içten destek sağlayacak.

TAM TAHILLI BESİNLER TÜKETİN

Tahıllı olanı koyduğunuzda daha hızlı yağ yakıyorsunuz. İngiltere Loughborough Üniversitesi araştırma görevlileri; maraton koşucularının egzersiz yapmadan üç saat önce düşük karbonhidratlı yiyecekler tüketerek dayanıklılıklarını artırdıklarına ve daha çok kilojul yaktıklarına dikkat çekiyorlar…

EN FİT ARKADAŞINIZLA BİRLİKTE EGZERSİZ YAPIN

Uzmanlar spin derslerini kiminle alacağımız konusunda titiz davranmamız için bizi uyarıyorlar! Michigan Devlet Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre kendilerinden daha ince bir bedene sahip olan istanbul travesti ile egzersiz yapanların, tek başına ve yoğun egzersiz yapanlara oranla yüzde 200 oranında daha fit oldukları saptandı. Neden mi? Egzersiz sonuçlarını daha net görebildiğiniz için bedeniniz rahatlıyor, bu da yağ yakımını çok daha hızlandırıyor.

DİK DURUN

Şayet step türevi sınıflarda egzersizlerin sonunu getirmekte zorlanıyorsanız, bu hamlığınızdan değil, vücudunuzun duruşundan kaynaklanıyor demektir. Miami Üniversitesi Kliniği profesörlerinden Dean Smith; “Bir egzersiz programında, 25 derecelik bir açıyla eğilindiğinde, oksijen alımı da yüzde 28 artar” diyor. Bunun yanı sıra evdeyken yere uzanıp, sırtınızın ortasına yuvarlak bir havlu yerleştirip, ellerinizi iki yana genişçe açarak omurilik çizginizin düzgün durmasını sağlayın ve yorgunluğun neden olduğu kamburluktan kurtulun.

ÇAY İÇİN

Vücut sağlığınız için günde dört bardak siyah çay içmeniz yeterli… Neden mi? Artık hepimizin bildiği gibi stres; vücuttaki kortizol hormonunu artırıyor; bu da iştahı artırarak obeziteyi tetikleyen yağlı ve şekerli yiyeceklere yönelmemize neden oluyor. Oysa University College London’ın araştırma görevlileri fazla olmamak kaydıyla çay içme alışkanlığı olanların hiç içmeyenlere oranla stres altındayken daha az kortizol ürettiklerini bilimsel olarak kanıtladılar.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın