İstanbul Travesti Göz Altı Kararmalarından Kurtulun!

Göz altı morluklarıyla ilgili bir sürü hikaye duymuşuzdur. Eğer böyle bir şikayetiniz varsa muhtemelen yakın çevrenizden ve ailenizden gelen daha fazla uyumanız ya da hayatınızdaki stresi azaltmanızla ilgili önerilerle de karşılaşmışsınızdır.

Fakat doğru olan şey, gözlerinizin altındaki mavi, siyah ya da yeşilimsi halkalardan tamamen ve kalıcı bir şekilde kurtulmanın mümkün olmadığı. Bu konuda uzman olan Dr David E. Bank, göz altlarındaki koyu renk halkaların oluşumunda üç etken olduğunu ifade ediyor: “Birincisi, artan pigmentler. Pigmentlerin artmasının nedeni çoğunlukla yıllarca maruz kalınan güneş ışınlarının zararlı etkisi oluyor. İkinci neden ise göz kapağının vücuttaki en ince deri olmasından kaynaklanıyor. Buradaki kolajenler yaşla ve güneşin zararlı ışınlarıyla daha da inceliyor ve deriyi neredeyse yarı saydam hale getiriyor. Bu incelme dolayısıyla da derinin altındaki kan dolaşımı belli belirsiz şekilde görülebilir duruma geliyor ve buradaki ince damarlar deride koyu renk bir görüntünün oluşmasına neden oluyor. Üçüncü ve son etken ise hacim kaybı.”

İstanbul travestileri gözlerinizin altındaki mavi, siyah ya da yeşilimsi halkalardan tamamen ve kalıcı bir şekilde kurtulmak imkansız görünüyor.

Göz altlarındaki koyu renk halkaların oluşumunda birden fazla ve birbiriyle iç içe geçmiş bir sürü neden olduğunu ifade eden Bank, bu etkenlerden her birinin kısmen iyileştirilebileceğini, ancak tam anlamıyla ve kalıcı şekilde yok edilemeyeceğini belirtiyor.

Koyu renk halkalar nasıl azaltılabilir?

Artık neden oluştuklarını bildiğimiz koyu renk halkaların geçici de olsa görünümlerini nasıl azaltabileceğimize bakabiliriz.

Bank, eğer göz altı morluklarınızın temel nedeninin güneş ışınlarından etkilenen pigment artışı olduğunu düşünüyorsanız, lokal retinoidler ya da renk açıcı kremler kullanabileceğinizi söyleyip devam ediyor: “Bunlar yeterli olmazsa diyot lazer gibi pigment odaklı lazerleri deneyebilirsiniz. Fakat koyu renk halkalarınız malesef maruz kalınan güneş ışınları nedeniyle geri gelecektir.”

Deri üstünden görülebilen kan dolaşımı ise, VBeam gibi damarlara odaklanan lazerler ile iyileştirilebilir. Ancak Bank’ın bu noktada tekrar hatırlattığı bir şey var: Bu yöntemler travesti için  kalıcı sonuç sağlamıyor. Yaşlanmadan kaynaklanan hacim kaybı ise dolgu enjeksiyonu ile azaltılabiliyor, fakat sık sık tekrarlanması gereken bu yöntemin, işlem sırasında kullanılan hiyalüronik asit vücut tarafından emildiği için zararları mevcut.

istanbul travesti

İstanbul Travesti Makyaj Hatalarından Uzak Duruyor!

Sizi yaşınızdan büyük gösterebilecek makyaj hatalarını derledik, dikkat etmekte fayda var…

Düzenli olarak peeling yapmamak

Peeling her yaşta cilt için gereklidir. Sadece cildinizi akneye dönüşecek bakterilerden kurtarmakla kalmaz aynı zamanda hücre yenilenmesini sağlar. Bu da cildinizin yeni hücrelerle daha canlı bir görünüme kavuşması anlamına gelir.

Su içmemek

Nemli bir cilt canlı, parlak ve sağlıklı gözükür. Bunun için cildinizi dışarıdan uyguladığınız nemlendiricilerle nemlendirmek yetmez, içeriden de nemlendirmeniz gerekir. Bunun da en önemli kaynağı su.

Yüzünüzü güneşten korurken dekolte bölgesi ve elleri unutmak

Güneş koruyucunuzu cildinize uygularken dekolte bölgenizi ve ellerinizi unutmayın. Boyun ve eller, güneşten en çok etkilenen bölgelerden.

Parlak göz farından kurtulamamak

Parlak, göz alıcı renklerdeki göz farları, gerçekten de göz alıcı oluyor, ilerleyen yaşınızla birlikte çıkan gözaltı torbaları, kaz ayağı denilen kırışıklıklar ve düşen göz kapakları çok daha belirginleşiyor. Saten veya ipeksi tonlardan vazgeçmeyin.

Güneşten korunmamak

Cildinizin genç kalmasını sağlamak için olmazsa olmazlardan biri de güneşten korumak. Hava güneşli olmasa bile her gün güneş koruyucu kullanmalısınız.

Nemli bir cilt canlı, parlak ve sağlıklı gözükür. Bunun için cildinizi içeriden de nemlendirmeniz gerekir.

Çok fazla göz kalemi uygulamak

İstanbul travesti genç yaşlarda koyu renk göz makyajını seviyordunuz belki ancak zaman geçtikçe sıvı eyeliner‘lardan veya daha sert göz makyajı uygulamalarından vazgeçmek gerekiyor.

Alt kirpiklere maskara sürmek

Aynı göz farında olduğu gibi, yaşlanmayla birlikte belirginleşen bölgelere yapılan bazı makyaj uygulamaları, o bölgeye daha fazla dikkat çekiyor. Alt kirpiklerinize uyguladığınız maskara da gözaltı morlukları ve ince çizgileri daha belirgin hale getiriyor.

Yanlış pudra seçimi

Kullandığınız pudra teninizi ışıl ışıl göstermeli, ince çizgileri ve siyah noktaları güzelce kapatmalı.

Makyaja zemin hazırlamamak

Makyajı bir resim gibi düşünün, her şeyden önce iyi bir resim ortaya çıkarabilmek için iyi bir tuvale ihtiyacınız var. Sizin de tuvaliniz, cildiniz. Makyajdan önce silikon bazlı bir astar sürerek daha göz alıcı bir makyaj yapabilirsiniz.

Kullandığınız pudra teninizi ışıl ışıl göstermeli, ince çizgileri ve siyah noktaları güzelce kapatmalı.

Saçları tek renk boyamak

Daha genç yaşlarda saçlarınızı tek renge boyamak iyi bir fikir olabilir ancak ilerleyen yaşınızda bunu yapıyorsanız, tek renk saç boyamanın çok sert bir ifade verdiğini unutmayın. Kuaförünüzden, saçlarınıza gölgeler, ışıltılar eklemesini isteyebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın