Seks Koçu İstanbul Travestileri

Seks hayatlarını renklendirmek ve canlandırmak adına Eric Amaranth ile yaptıkları sohbetten sonra onun karşısında sevişen çiftler, bu durumdan gayet memnun gözüküyorlardı. Peki, böyle bir uygulama Türkiye’de olsa tepkiler nasıl olur? Seks koçluğu ne kadar sağlıklı? Artı ve eksi yönleri nelerdir? Merak edilen sorulara bilimsel olarak açıklık getirelim…

FUTBOL ANTRENÖRÜ MİSALİ SEKS KOÇLARI

Çiftlerin yatak odaları ile ilgilenen seks koçlarının aynı bir futbol antrenörü gibi “Ofsaytta düştünüz, orada durmamalıydınız!”, “Penaltı atışınızı iyi değerlendirin, bu maçın son demleri…”, “O şekilde olmaz, olmuyor…”, “Kanatlara oyna kanatlara…” diye taktik veriyor olması, cinsel terapistlik mesleğinin etik ve ahlaki değerleriyle çelişir ve cinsel açıdan mahremiyet sınırları aşıldığı için de faydalı bir yöntem değil gibi görünüyor. Çünkü cinsel terapistler şikâyeti olan danışanının veya çiftin problemleri çözmesine vesile olur, yardım eder ama onları izleyerek taktik vermezler.

SEKS KOÇLUĞU VİAGRA GİBİDİR!

Seks koçları çiftlere anlık çözüm yolu sunarak onların bir şeyleri başardıklarını sanmalarını düşündüren sahte bir tedavi uygularlar. Oysa önemli olan cinsel sorunların psikolojik ya da organik nedenlerinin saptanarak kesin çözüm yoluna gidilmesidir. Bu da, cinsel terapi programı ile elde edilebilir. Değerlendirme görüşmeleri bile yapmadan, “Zaten sorun cinsellik. Cinsellikte, vajina penis birleşmesi demektir. Eğer bunlar birleşirse sorun çözülür…” mantığıyla ilerleyen seks koçlarının aksine, cinsel terapi önce cinsel sorunları ortaya çıkartan nedenlere daha sonra çözüm yollarına, en son da güzel sevişme sanatının öğretilmesine odaklanır. Yani seks koçluğu viagra gibi o an sorunu çözmeye odaklıyken cinsel terapi çok yönlü bir bakış açısını hayata geçirmeye odaklıdır. Cinsel terapi, belli bir amaç ve plan doğrultusunda, belli teknik ve yöntemlerin, cinsel terapistlerce uygulandığı profesyonel bir yardım hizmeti sürecidir. Bozulan ruhsal dengeyi sağlamak,yeniden cinsel eğitim vermek, düşünce ve duygu alışverişi kurmak, çiftlerin veya bireylerin kendilerini tanımalarını sağlamak, cinsel çatışmaları çözümlemek, bu çatışmalardan doğan kaygı ve gerginlikleri azaltmak, çiftler arasındaki ilişkileri iyileştirip olgunlaştırmak için kullanılan tüm teknik ve yöntemlere de cinsel terapi diyebiliriz. Kesin çözüm için ihtiyaç duyulan yöntem de budur…

YAŞAM KOÇUNDAN SONRA YENİ TREND SEKS KOÇLUĞU

Yaşam koçluğu artık demode oldu, şimdi trend seks koçluğu… ABD’liler seks yaşamlarını canlandırmak ve daha renkli hale getirmek için seks koçları tutabiliyor. Çünkü cinsel hayatlarına çeki düzen vermek isteyen çiftler cinsel destek alma konusuna artık eskisinden daha cesaretli gibi görünüyorlar. Yurtdışında birçok çift seks koçu ile cinsel hayatlarına renk katmaya çalışıyor ve bu iş profesyonelce yapılıyor.Seks koçları yatak odalarına girebiliyor. Yani cinsel problemleri olan kişilerle konuşup onların sorunlarını çözmelerine yardımcı olan cinsel terapistlerinden farklı olarak seks koçları yatak odalarında da tavsiyelerde bulunabiliyor. Seks koçunun bulunması çift için hem katalizör görevi yaparken hem de bir koçun sevişirken odada bulunması izlenme fantezisini de tatmin edebiliyor. Seks koçları müşterilerini gerekli cinsel oyuncaklarla donattıktan sonra, odanın bir köşesinde sandalyesine oturup onlara taktik veriyorlar ve cinsel ilişkilerine canlılık kazandıracak şekilde, seks oyuncaklarını nasıl kullanacakları ve denemeye değer cinsel pozisyonlar konusunda önerilerde bulunuyorlar.

TÜRKİYE’DE SEKS KOÇLUĞU MÜMKÜN MÜ?

ABD’nin New York eyaletinde seks koçu mesleğiyle gündeme gelen Eric Amaranth, acaba Türkiye’de olsa ne olurdu? Kadında cinsel ilişki korkusunun tedavisi için çiftleri önünde seviştirdiği iddiasıyla tıp dünyasını isyan ettiren, medya ve kamuoyunu ayağa kaldıran kişilerin olaylı soruşturmaları neticesinde, ünlü seks koçunun Türkiye’de çalışamayacağını söyleyebilirim. Zaten, toplum kurallarının, kültürün, ahlaki değerlerin ve sosyal çevrenin, bireylerin ve çiftlerin cinsel yaşamları üzerinde büyük bir etkisi var. Bu nedenle, hem erkeklerin hem de kadınların cinselliğe olan ilgileri değişkenlik gösterebiliyor. Milenyum çağında olmamıza rağmen, çocukluk dönemi baskı altında geçen, cinselliğin ya da cinsel istek ve arzuların ifade edilmesini ayıp, yasak veya günah olduğunu düşünen travesti  ya da erkeklerin sayısı hala artmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra, genlerimize aşılanan mahremiyet duygusu, etik koşullar ve sosyal baskı nedeniyle böyle bir uygulamanın olması şu an için ülkemiz koşullarında imkânsız gibi gözüküyor.

VÜCUDUNUZU TANIYIN, İSTEK VE ARZULARINIZI PAYLAŞIN!

Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre, seksten zevk alabilen istanbul travestileri ve erkeklerin bedenlerine kulak verdikleri ortaya çıkmış. Özellikle cinsel haz alamayan kadınların ihtiyacı olan tek şeyin, seks sırasında haz aldıkları durumları partnerlerine ifade etmeleri olduğu ortaya çıkmış. Cinsel birleşme sırasında gerçek anlamda doyuma ulaşabilmek yani seksi doruk noktasında yaşayabilmek için iki vücudun bir olması gerektiği unutulmaması gereken önemli bir gerçek. Bunun içinde partnerlerin vücutlarını karşılıklı olarak tanımaları, iletişime geçmeleri ve birbirlerinin vücutlarını keşfetmelerini sağlayacak küçük oyunlar oynamaları gerekiyor. Seks oyunlarında da çiftlerin birbirlerini yönlendirme görevini üstlenmesi gerekebiliyor. Böylece partnerler dokunuşlarını nereye ve ne zaman, ne kadar sıklıkla kullanacaklarını öğrenebiliyor ve cinsel tatmini daha yoğun yaşayabiliyor. Cinsel terapinin hedef aldığı konulardan biri kadının ve erkeğin önce kendi bedenlerini sonra birbirlerinin bedenlerini tanımalarıdır. Çünkü cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır…

CİNSEL PROBLEMLER TAKTİK VERİLEREK ÇÖZÜLEMEZ!

Ülkemizde cinsel hayatı aktif olan her on kadından sekizi, her on erkekten yedisi, hayatının belli bir döneminde cinsel sorun yaşıyor. Mevcut sorunlar hayatı çekilmez bir hale getiriyor ve çiftin ilişkisini monotonlaştırıyor. Cinsel sorunlar, kişilerin veya çiftlerin cinsel aktivitelerden aldıkları hazzı engelleyerek onları zamanla cinsellikten soğutabiliyor. Bu da, insanların hem ruh hem de beden sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Dolayısıyla, çoğu zaman cinsel problemler seks koçlarının verdiği taktiklerle çözülemeyecek kadar derin ve ağır olabiliyor. Yaşanan cinsel problemleri çözebilmek için uygulanan tedavi yöntemlerinin başında “cinsel terapi” geliyor. Alanında deneyimli cinsel terapist tarafından yapılan ilk görüşmenin ardından, danışanlar değerlendirme görüşmelerine alınarak vaka analizi yapılıyor. İlk değerlendirmeler sorunun psikolojik, ilişkisel, duruma bağlı ya da fiziksel kaynaklı olup olmadığını ayırma açısından oldukça önemli oluyor. Bu değerlendirme görüşmelerinden sonra cinsel terapist gerekli gördüğünde bir psikiyatri uzmanından, bir üroloji uzmanından, bir jinekologdan veya bir endokrinoloji uzmanından konsültasyon isteyebiliyor. Gerekli psikolojik testler yapabiliyor. Çünkü cinsel sağlık bilimi için multi-disipliner bir yaklaşım gerekiyor.

istanbul travesti

Travestiler Romatizmden Erkekler Erotizmden Gelir

Erotizm de, aşk, şehvet, cinsel tutkular, düşler, arzular, sahiplenme duygusu gibi romantizmde genellikle ön plana çıkmayan pek çok duygu tipi var. Aşk tanrısı Eros’un adından türeyen erotizmin temelinde, sanılanın aksine seks değil sevgi ve aşk tutkusu yatar. Erkek ya da istanbul travesti, çiftin her ikisinin de karşılaştığı problemlerin nedeni romantizm ya da erotizm terimlerinin ayrımı değil, çiftin duygularını birbirine ifade edememe durumundan kaynaklanan beklenti ve ihtiyaçların anlaşılamaması ve giderilememesidir.

ERKEKLER NE İSTER

Her ne kadar, erkekler için “Aşksız seks, nikâhsız çocuk isterler!” yakıştırması yapılsa da, erkekler de etten kemikler yapılmış, duyguları ve hisleri olan canlılardır. Erkekler genellikle kadınlar için büyük jestler ya da sürprizle yapmayı beceremeseler de, kadının sorumluluğunu alma bilincine sahiptirler ve kadının hayatını kolaylaştırmak için vardırlar. Kadının sevgisinden, bağlılığı ve sadakatinden emin olmak isteyen erkekler, partnerleri tarafından takdir edilmek, onaylanmak, güvenilmek, sevilmek ve kendilerine ihtiyaç duyulduğunu hissetmek isterler. Sahiplenme duygusu olan hemen hemen her erkek yanında olduğu kadın tarafından beğenilmek ve kendisine hayran olunduğunu görmek ister. Erkekler bunu göremediği zaman, aynı kadınlar gibi mutsuzluğa sürüklenirler. İlgi görmek ve göstermek hem erkek hem de kadın için başlı başına bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyaçların karşılanmadığını gören ya da hisseden kadın veya erkek kendini dışlanmış, yalnız ve mutsuz hissedebilir.

TRAVESTİNİN GÖZÜNDEN İDEAL ERKEK

Bugünün kadınları güçlü, özgür, çok daha alımlı, zeki ve cinsel özgürlüğe sahip olsalar da hala duygusal yönden hala tanrıçalarmış gibi ilgi gösterilmesinden, şövalye misali korunup gözlenmekten hoşlanıyorlar. Bu nedenle kadınlar hem cinsleriyle sürekli olarak rakip halinde olmaktan hiç vazgeçemiyorlar. Bir kadın için çekici erkek mutlaka bir başka kadın tarafından beğenilmeli, tercih edilmeli fakat sadece onun olmalıdır. Bu his kadının bir numaralı haz kaynaklarından biridir. Ayrıca, kadına göre, erkek dediğin güçlü ve lider özellikte olmalı, kendine güvenmeli, partnerine ve sevdiklerine kol kanat germelidir. Kadınlar için diğer bir önemli arayışta, sırtlarını dayayacak bir erkek bulabilmektir. Bunun için hem güçlü, hem de iyi bir statü sahibi olmak yetmiyor. Bunların yanı sıra, erkeğin karizmatik olması, istek ve arzularını belli etmesi, övgü sözcüklerine yer vermesi ve değer verdiğini hissettirmesi gerekiyor.

TRAVESTİLER NE İSTER

Erkeklerin sürekli olarak üzerinde düşündükleri fakat bir türlü bulamadıkları sorunun cevabı aslında çok basit… Kadınlar, kendilerini dinleyen ve anlayan, sahiplenme duygusu olan, dokunarak ve bakarak sevgisini ifade eden, anlayışlı erkekler isterler. Kadınların kendilerinin yenilgiye uğradıklarını düşündükleri ve savaşamayacak kadar aciz kaldıkları tek şey kendilerini değersiz hissetmeleridir. İşte size kilit noktası; kadınlar çoğu kez değerli olduklarını hissetmek isterler! Bunu hissettirebilmek için erkek kadınının gururunu okşamalı, her akşam en az yarım saat elini tutup, gözlerinin içine bakarak sadece onu dinlemeli ve anladığını göstermeli, şefkatli olmalı ve her daim arkasında olduğunu hissettirmelidir.

SEVİŞMEK HER ZAMAN SEKS ZAMAN ZAMAN!

Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır. Bu açıdan kadın erkek ilişkilerindeki erotizme ve romantizme baktığımızda, erotizm daha kapsamlı olsa da, kadınların bilinçsiz bir şekilde romantizme odaklandıkları, erkeklerin ise bu konuda oldukça kısır oldukları bilinen bir gerçektir. Aşk ve tutkuyu içinde barındıran erotizm varken, erkekler sadece romantizme zaman ayırmak istemiyorlar. Kadınlara baktığımızda ise ilişkide romantizm olmazsa olmazlardan… Evet, kadın ve erkeğin ilişkiye bakış açıları farklı fakat ortak bir nokta her zaman bulunabiliyor. İstek, arzu ve beklentiler özgürce ifade edildiğinde, karşılandığında bir armağan verilmiş gibi mutlu olunduğunda, karşılanmayınca küsüp tepki gösterilmediğinde, sevgi karşılıklı olduğu sürece, sağlıklı ve mutlu bir birlikteliğe sahip olunabiliyor. Araya anlayışsızlık ve bencillik kavramı girdiğinde ise çatışma yaşanması kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle, dokunmanın ve hissetmenin yoğun olduğu sevişme bir kural, seks ise zaman zaman yerine getirilen güzel bir istek olarak görülmelidir. Yani sevişmek her zaman, seks zaman zaman yaşanmalıdır…

ERKEĞİN GÖZÜNDEN İDEAL TRAVESTİ

Erkeklerin partner seçiminde kadınlar kadar hassas oldukları bir gerçektir ve kadınlar gibi erkekler de, hayatlarını devam ettirecek bir partner arayışı içerisindedirler. Erkekler için feminen, güler yüzlü, bakımlı, seksi ve anlayışlı kadın her zaman üstün tutulur. Yardım etmeye hazır bir halde bekleyen erkekler, kendilerine ihtiyaç duyulduğunu görmekten hoşlandıkları için partnerlerinin feminen olmasından yanadırlar. Aslında erkeklerin ideal kadın imajının belirleyicisi feminenlikten, diğer bir değişle, kadının dişilik özelliklerini kullanabilmesinden geçer. Kadının dişil enerjisini açığa çıkarabilmesi için sadece yatakta değil, günlük yaşamda, arkadaşları arasında, iş yerinde, markete giderken ve her zaman kadın olduğunu hissettirmesi gerekir. Ayrıca, erkekler baktıkları zaman gözü gönlü açılacak ve erkeğini dışarı yönlendirmeyecek bir partner isterler ki, olması gereken de budur. Son olarak da, güler yüzlü ve anlayışlı kadın kavramının üzerinde durmak istiyorum. Bunlar, sadece erkekler için değil, kadınlar için de oldukça önemli iki kavramdır. Hiç kimse, gerekmedikçe gülen bir yüze hasret kalarak ömrünü geçirmek istemez. Özellikle kadın davranışları altında saklı olan ve bilinçli ya da bilinçsiz sürekli ortaya çıkan anlayışsızlık ve bencilik duygusunun ilişkinin en büyük düşmanı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Hem de, tatlı dil yılanı bile deliğinde çıkarmaya yeterken…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın