İstanbul Travestileri Güzellik Sırları

Onların güzelliği tek kelimeyle özetlenebilir: Öz güven. Ama biz özetlemek yerine Fransız travestilerinin olmazsa olmazlarına bir göz atalım ve bu öz güvenin kaynağına inelim. Fransız travestiyi denince herkesin aklına ‘çaba harcanmamış’ güzellik gelir. Çünkü Fransız travestiyi güzellik uğruna içinde kaybolacağı mücadelelere girmez. 

Sağlıklı bir cilt her şey demektir

Bedeninizle barıştınız. Bir sonraki adım onu baştan aşağı şımartmaktan geçiyor. Çünkü cildiniz, sahip olduğunuz güzelliklerin ışıldamasını sağlar. Bunun için bol bol su içerek içten dışa temizlenmeye dikkat edin. Su içerken de özenli olmalısınız. Mineralli su içmeye kendiniz alıştırın. Detoksu da ihmal etmeyin.

Bunun yanı sıra cildinizi nemli tutmaya ve masaj yardımıyla ciltteki kan dolaşımını attırmaya bakın. Masaj Fransız kadınları için önemli bir yerdedir. Özellikle gece yatmadan önce yüz masajı yapmak bir çoğunun olmazsa olmazıdır. Bu ritüele, gününüz ister makyajlı ister makyajsız geçsin, her zaman yüz temizliği eşlik etmelidir.

Yaşınız ve görünümünüzle barışık olun

Burada anlatmak istenen kendinizi güzelleştirmek uğruna bir şey yapmamak değil. Aksine sadece ‘kendinizi’ güzelleştirmeye odaklanmak. Olmadığınız bir yaşta, sahip olmadığınız fiziksel özellikler peşinde estetikle donuklaşmaktansa, sahip olduğunuz cilde ve güzel fiziksel özelliklere odaklanmalısınız.

Bedeninizi sevmek sizin daha hafif bir makyaj yapmanızı sağlayacaktır. Özellikle fondöten gibi ağır malzemelerden uzak durmaya çalışın. Bir rimel ve bir kırmızı ruj her şeye yeter.

Fransız travesti güzellik uğruna içinde kaybolacağı mücadelelere girmez, doğaldır ve bu onun güzelliğinin en önemli parçasıdır.

Porsiyonlarınızı da “Fransızlaştırın”

Fransız kültürünün en öne çıkan özelliklerinden biri sağlıklı yeme alışkanlıklarıdır. Ağır ve yağlı yememekle birlikte porsiyonlar her zaman küçüktür. Beslenme şeklinizi Fransızlara adapte ederek ağır yemeklerin bedeninizde yarattığı hantallıktan kurtulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Antik Mısır’dan günümüze uzanan güzellik mucizesi: Gül suyu

Parfümü, bedeninizin bir parçası olarak görün

Parfümün doğduğu yerde daha başka bir şey düşünülemezdi herhalde. Güzel bir koku her zaman etkileyici olmuştur. Parfümün cazibesini kullanmayı öğrenin.

Saç konusunda da doğallıktan yana olun

Fransız kadınlarını genelde iki tip saçla görürsünüz. Hafifçe dağınık bir topuz veya fönsüz, salık saç. Saçlarınız doğal ışıltısını korumalı, aşırı ısıdan uzak durmalıdır.

Sonuç olarak İstanbul travestileri için güzelliğe giden yol rahat olmaktan geçer. İlgisiz ve doğallıktan yana görüntülerinin altında büyük bir özen yatmaktadır. Fakat bu özen her zaman doğallıktan yanadır.

istanbul travestileri

Diş Sağlığı İçin Florür Kullanan İstanbul Travestileri

Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı çalışmalar ışığında florürün ağız ve diş sağlığı için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde özellikle içme suyunda ve diş macunlarında ekstra florür kullanılmasının temel sebebi de, Dünya Sağlık Örgütü’nün florür kullanımı konusunda yıllardır yaptığı araştırmaların bir sonucu.

Her mineralde olduğu gibi florürün de aşırı kullanımı sağlık için zararlı olabilir. Ancak Dünya Sağlık Örgütü’nün raporlarına göre, içme suyu ve diş macunu yoluyla alınan florür, sağlığınız için zararlı değil aksine, ağız ve diş sağlığının korunması açısından oldukça önemli.

Peki, florür diş sağlığı için neden bu kadar önemli?

Florürün en bilinen özelliği, diş minesini güçlendirerek çürük oluşumunu engellemesi ve hali hazırda var olan çürüklerle savaşma konusunda en etkili müdahale yöntemlerinden biri olması. Bebeklik ve çocukluk döneminde alınan florür, henüz gelişmekte olan kemik yapısına katılarak çocuklarda yeni çıkan dişlerin sağlıklı olmasına katkıda bulunuyor. İstanbul travesti yetişkinlik döneminde alınan florür ise, diş minesinin güçlendirilmesini sağlıyor ve çürük oluşumuna engel oluyor.

florürün diş sağlığına etkileri

Ağızda demineralizasyon ve remineralizasyon denen işlemler gün boyunca durmadan devam ediyor. Yani yenen besinler, ağızda bulunan salgılar gibi dış etmenler dişlerde bulunan minerallerin rutin olarak azalıp artmasına neden oluyor. Yemek yediğimizde, alınan yiyeceklerin sindirilebilmesi için tükürükte asit miktarı artıyor ve salgılanan asit yoğunluğu yüksek tükürük salgısı diş yüzeyinin altındaki kalsiyum ve fosforun çözünmesine neden oluyor. Bu süreçte de diş hassaslaşarak çürük oluşumuna daha yatkın hale geliyor. Yemek yemediğimiz zamanlarda, yani tükürüğün daha az asidik olduğu zamanlarda ise kaybedilen bu mineraller tekrar diş yapısına kazandırılıyor. Florür bu aşamada devreye girerek kaybedilen minerallerin daha güçlü bir şekilde dişe bağlanmasına ve ağızda asit arttığında daha az mineral kaybedilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Ne kadar florür almalıyım?

İçme suyu ve diş macunu ile aldığınız florür, diş sağlığınızın korunması için yeterli miktarda florür almanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında aldığınız florürün sağlığınız için yararlı ya da zararlı olduğuna bir uzmandan yardım alarak karar verebilirsiniz. Bunun dışında florür koruma amaçlı olarak hazır ve paketlenmiş gıdalarda, bebek mamalarında, bazı kişisel bakım ürünlerinde bulunabilir. Gereğinden fazla florür almak istemiyorsanız, satın aldığınız ürünlerin içeriklerini inceleyerek gerekli miktarı aşmamaya özen gösterebilirsiniz. Ancak diş macunu ya da içme suyu ile aldığınız florürün Dünya Sağlık Örgütü’nün günlük olarak alınması gereken miktarı karşılamak açısından çok önemli olduğunu ve ağız ve diş sağlığınızı korumak için mutlaka florür almanız gerektiğinin altını çiziyoruz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın