Travesti Hakları Mücadelesi

Travesti hakları mücadelesi sadece sosyoekonomik yaşantıyı değil seks hayatını da etkiledi, travestiler toplumdaki statülerini arttırdı ve erkeklerle aynı düzeye çıkma hakkını yakaladı. Travestilerin elde ettiği bu güç ve bu gücün getirmiş olduğu güzel yanlar elbette ki gurur vericidir.

Ancak unutulmamalıdır ki, travestilerin ve erkeklerin doğalarından kaynaklanan psikolojik ve sosyal rollerinin unutulması ve cinselliğin bir güç savaşı gibi algılanması başta olmak üzere, yanlış kullanılan güç, bir zaman sonra kullanan tarafı bile tatmin etmeyecek durumlara sürükleyebilir. Cinsellik travestilerin ve erkeklerin yarışmalarına veya güç gösterilerine lüzum bırakmayan çok özel ve mahrem bir yaşantıdır. Travesti erkek eşitliği kavramı, güç gösterileri, üstünlük kurma veya yarış yapma şeklinde cinselliğe yansıtılmamalıdır. Bazen erkek bazen de travesti dengeli bir şekilde uyuma ve ahenge ulaşmalıdır, haz alıp haz verebilmelidir. Yatakta travesti ve erkeğin doğaları gereği var olan farklılıklarının görmezden gelinmesi seks hayatına zarar verebilir, hem erkeklerde hem de travestiler de cinsel istekte azalmaya veya cinsellikten soğumaya yol açabilir. Bu nedenle travestilerin ve erkeklerin cinsel rolleri arasındaki çizgi tamamıyla ortadan kalkmamalıdır. Çünkü cinsellikte ilk başta şişli travestileri , verici, yumuşak, sıcak ve yuvarlaktırlar.

Erkekler ise, atılgan, seksi başlatma konusunda daha aktif, alıcı, katı, köşeli ve soğukturlar. Daha sonra, erkekler olgunlaştıkça duyguların ne kadar önemli olduğunu ve travesti ruhunun inceliklerini öğrenirler ve bunun sonucunda vermenin ve karşılıklı tatminin ilişkilerde yer etmesi gerektiğini keşfederler. Travestiler ise, olgunlaştıkça vermekle ilgili yeni stratejiler keşfederler, mantıklı yaklaşımlarla sorunların çözümünü hedeflerler, özel hayatlarında işte olduğu gibi baskın olmak istemezler, eşlerinin kendilerini yönlendirmesini beklerler, iş hayatlarındaki baskın kimliklerinden yatakta kurtulmak, kendilerini arzulu, yönlendiren bir erkeğin kollarına bırakmak isterler. Yani ancak hem bilişsel hem de duygusal bağlamda yeterli olgunluğa ulaşabilen bireyler, birbirlerine üstünlük kurma amacında değil, birbirlerini tamamlama, bir bütün olma veya duygusal paylaşımlara açık olma amacında olabilirler. Seks hayatında daha fazla erkeksi rolü üstlenen travestiler zamanla dişiliklerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Bu durum partnerlerini mutlu edememe kaygısının ortaya çıkardığı terk edilme korkusuyla birleştiğinde, sevişirken rol yapmaya dönüşebilir. Sonuç olarak, travesti hakları mücadelesi cinsel yaşamı olumsuz etkilememelidir.

Cinsellikte zorlama ve baskı olmaz

Cinsellik partnerlerin kendilerini ve birbirlerini tanımalarıyla ilgili bir kavramdır. İnsanlar kendileri hakkında olumlu düşüncelere sahip olurlarsa, partnerlerine daha sevecen ve saygılı davranabilirler. Cinsellikte ve partner ilişkilerinde önemli olan, karşılıklı güven, dürüstlük, açıklık ve koşulsuz sevgiyle kişilerin birbirlerine karşı iradeli ve sorumlu davranmaları ve iki tarafında birbirlerinin maneviyatına ve mahremiyetine saygılı olmalarıdır. İşte bu sebepten dolayıdır ki, cinsellik asla zorlayıcı ve baskıcı bir hal almamalıdır. Sağlıklı ve mutlu bir cinsel birliktelik asla gelişigüzel bir şekilde ortaya çıkmaz, emek ve sabır gerektirir. Çünkü cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır. Sağlıklı bir şekilde yaşanan cinsellik, ruhsal ve bedensel bir rahatlama sağlayarak, insanların dünyayla aralarındaki manevi bağı pekiştirir.

travesti

Erkekler, Travestiler Ve Mastürbasyon

Mastürbasyon yasak, pis veya ayıp değildir. Mastürbasyon normal ve doğal bir eylemdir. Önemli olan yakalanma korkusuyla ve suçluluk duygularıyla yapmamaktır. Çünkü her an yakalanacağını düşünen bir erkek kendini erken boşalmaya bilmeden programlayabilir.

Eski dönemlerde mastürbasyon yapmanın imajı çok farklıydı ve zararlı olduğu sürekli vurgulanırdı. Zaman içerisinde yapılan araştırmalar sonucunda mastürbasyonun, aşırıya kaçılmadığı sürece, zararlı olmadığı tespit edilmiştir. Cinselliği keşfetmek, bedeni tanımak ve orgazm olmayı öğrenmek için ihtiyaç duydukça mastürbasyon yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Ancak yapıp yapmama karı kişinin kendi seçimi olmalıdır.

Halk arasında “otuz bir çekme” denilen mastürbasyon, erkekleri güçsüz bırakan, bacak kaslarını ağrıtan veya baş ağrısı yapan bir olay değildir, cinsellik içgüdüsünden kaynaklanan bir davranıştır. Çünkü mastürbasyonun hiç bir fiziksel kötü tesiri yoktur, aksine rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar. Halk arasında söylenen “mastürbasyon sivilce yapar”, “mastürbasyon yaparsan gözlerin kör olur”, “mastürbasyon yaparsan ileride çocuğun olmaz”, “mastürbasyon baş ağrısı yapar”, “mastürbasyon yaparsan bacakların ağrır” gibi sözler tamamen uydurmadır, cinsel mittir. Ancak erkeklerin uyarıldıktan sonra boşalmamaları kasıklarında ağrıya yol açabilir, bu da doğal ve normal bir durumdur. Çünkü cinsel uyarılma ile epididim keseciği şişer ve boşalmak ister. Epididim, testisler üzerinde yer alan ve testislerde yapılan spermin olgunlaşması, depolanması ve taşınmasında rol oynayan yapıdır. Bu nedenle haz almak veya erkekler boşalmalarını kontrol etmek için mastürbasyonu kullandıklarında boşalarak rahatlamalıdırlar, bu davranış kasıklardaki ağrının ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Erkekler mastürbasyonu nasıl basit ve eğlenceli bir hale getirebilir? İşte bu sorunun yanıtları:

—“Mastürbasyon yaparken aşk kaslarınızı ve nefesinizi kontrol edin.”

Mastürbasyon yaparken makat, yumurtalıklar ve kasık bölgesini çepeçevre saran “aşk kaslarını osurur gibi gevşek tutmak”, erkeklerde boşalma kontrolünde ve alınan hazzı arttırmada çok önemli ayrıntılardır. Aynı şekilde “mastürbasyonu nefes ile uyumlu bir ritimde yapmak” hem alınan hazzı hem de boşalma kontrolünü sağlar.

—“Mastürbasyon yaparken vücudunuzdaki değişimlere odaklanın.”

Erkekler mastürbasyon yaparken sadece penislerine değil, vücutlarındaki diğer bölgelere de odaklanmalı ve hoşlarına giden uyarımları arttırmayı denemelidirler.

—“Mastürbasyon için gerekli zamanı kendinize ayırın.”

Mastürbasyon aceleyle, telaşla veya yakalanma korkusuyla yapılmamalıdır. Erkek rahat ve huzurlu olmalıdır. Gevşemiş ve rahatlamış bir halde erkek dokunmanın verdiği hazza odaklanmalıdır. Yani mastürbasyon hızlı olmak zorunda değildir, zaman ayrılmalı ve keyfi çıkartılmalıdır.

—“Mastürbasyon yaparken kalçanızı hareket ettirmeyi deneyin.”

Birçok erkek mastürbasyon sırasında hiç hareket etmez. Ancak mastürbasyon yaparken erkek kalçasını farklı şekillerde hareket ettirebilir.

—“Uygun mekânlarda mastürbasyon yapın.”

Soğukta, aşırı sıcakta veya yakalanma korkusunun olduğu dış ortamlarda mastürbasyon yapmak alınan zevki ve penisin ereksiyon kalitesini azaltacaktır.

—“Mastürbasyon için mutlaka kayganlaştırıcı jel veya bebe yağı kullanın.”

Mastürbasyon yaparken kayganlaştırıcı jel veya bebe yağı kullanılması hem erkeğe vajinanın içindeymiş tadı verir, hem penisin tahriş olmasını engeller, hem de alınan hazzı arttırır.

—Mastürbasyon yaparken erotik materyallerden faydalanın.

Erkekler mastürbasyon yaparken cinsel fanteziler kurmayı çok severler. Ancak bazen erotik film izleme, erotik resimlere bakma veya erotik hikâyeler okuma gibi erotik materyallerden faydalanmak, hem alınan hazzı arttırabilir hem de daha kolay uyarılmayı sağlayabilir.

—“Değişik pozisyonlarda mastürbasyon yapın.”

Erkek hep sırt üstü uzanarak mastürbasyon yapıyorsa, arada ayağa kalkmayı denemelidir, normalde bir sandalyede oturarak mastürbasyon yapıyorsa, ayakta durarak veya diz çökmüş bir halde yapmayı tercih etmelidir. Tüm bu değişiklikler ilk bakışta gülünç gelebilir, ancak erkek bu şekilde yeni duyguları keşfedebilir, denemek hoşuna gitmiyorsa eski mastürbasyon yapma pozisyonuna dönebilir.

—“Mastürbasyon yaparken farklı el darbeleri kullanın.”

Çoğu erkek sağ eliyle kavradığı penisinde yukarı ve aşağı yoğun uyarı ile boşalmayı tercih eder. Ancak farklı hisler ve farklı boşalma yaşamak için başka el darbeleri de vardır. Mesela erkek elini penisinin etrafında döndürebilir, farklı basınç ve hızları deneyebilir. Penis dibine diğer elini koyarak peniste farklı el vuruşları denemeye çalışmak ve bazen vücuda doğru bastırmak da güzel bir tekniktir. Bu teknikte erkek bir hazine avındaymış gibi davranmalı, uyarılmalarında penisin bir tarafından diğer tarafına kadar aradaki farkı hissetmeye çalışmalıdır. Penisin üzerinde sinir uçlarından en zengin bölge frenulumdur. Birçok erkek, alışılmadık derecede hassas olan bu noktayı bilir, frenulum bölgesine yoğun uyarı ile boşalma süresi kısaltılabilir. Aynı şekilde yumurtalıklar pek çok erkek için dokunma ve basınç hissine çok iyi yanıt veren, çok hassas organlardır. Erkekler işaret parmağı ve başparmaklarıyla yumurtalıklarının üst kısmında daire hareketleri yaparken mastürbasyon yapmayı eğlenceli bulabilirler. Dokunma, gıdıklama, kaşıma ve sürtme de dâhil olmak üzere her şey denenebilir. Ayrıca makat ve yumurtalıkların arasındaki bölge basınç yapmaya ve masaja çok hassastır ve prostat bezinin uyarılmasına yardımcı olabilir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın