İstanbul Travestileri İle Tüm Benliğinizle Sevişin!

Yatağa girerken tüm düşünceleri yatak odasının dışında bırakmak gerekir. Biz buna “yatağa çıplak girmek” diyoruz. Mutlu bir cinsel yaşam için yatağa çıplak girmek gereklidir.

Sevişirken ruhunuz ve bedeninizle orada olun

“Yatağa çıplak girmek” denildiğinde aklımıza soyunmagelebilir. Burada kastettiğimiz yatağa kıyafetlerimizi çıkartarak girmek anlamında değil, olumsuz düşüncelerimizi yatak odasının dışında bırakarak girmektir. Cinsel ilişki travesti ve erkeğin paylaştığı özel bir andır ve zaten çok da uzun sürmez. Önemli olan ne kadar sürerse sürsün cinselliği tam anlamıyla yaşamak, yapılan eyleme konsantre olmak ve ruhun ve bedeninle orada olmaktır. Cinsel ilişki sırasında o ana odaklanmak çok önemlidir.

Cinsellik sadece bedensel bir eylem değildir, birbirini seven ve arzulayan iki kişi arasında yaşanan çok özel bir eylemdir ve cinsellikte kişinin psikolojisi, o anki ruh hali, cinsellikle ilgili olumsuz duygu ve düşüncelere sahip olup olmadığı, kişinin kendini ve bedenini sevmesi, partnerine karşı olan duyguları, partnerin ilişkideki tavrı da rol oynar. Bütün bunları düşünerek yatağa giden bir kişi cinsellikten tat alamayacaktır. Bu nedenle cinselliği yaşayacağınız zaman sadece olumlu şeyler düşün, beyninizi kapatın ve sadece partnerinizle geçireceğiniz güzel anlara odaklanın.Tıpkı banyoya elbiselerimizi çıkartarak girdiğimiz gibi, sevişmek üzere yatağa da olumsuz düşüncelerimizden arınarak girilmelidir. Nasıl ki elbiselerle duş alındığında vücudumuz temizlenmezse, rahatlamazsa ve sadece ıslanırsak, yatağa da olumsuz düşüncelerle girdiğimizde dokunmanın ve sevişmenin verdiği hazza odaklanamaz, sadece penis vajina birlikteliğini içeren becerme ve becerilme şeklinde cinsel birliktelik yaşarız. Bu da cinsel sorunların oluşmasına ve devam etmesine yola açar.” dedi.

Cinsel ilişki öncesi rahatlayın

Cinsel ilişki öncesi rahatlamak ve gevşemek çok önemlidir. Bunun için bir takım gevşeme ve nefes egzersizleri uygulanabilir. Otohipnoz CD’leri rahatlamak ve olumlu düşünmek için faydalı olabilir. Ayrıca dikkatini partnerine yoğunlaştırmak, cinsellikten konuşmak, cinsel aktivite öncesi ortamda bazı değişiklikler yapmak, birlikte bir şeyler içmek, romantik anlar geçirmek, güzel bir yemek yemek ya da film seyretmek çiftin sevişme havasına girmesini sağlayacaktır.

Düşüncelerle yatağa gitmek cinsel sorunlara neden oluyor

Cinsel sorunların çoğunun altında olumsuz duygu ve düşünceler yatabilir. Cinsellikle ilgili olumsuz duygu ve düşünceler, cinsel ilişki sırasında beyni kapatamama, kendini dışarıdan bir seyirci gibi izleme, olaya kendini kaptıramama gibi nedenler özellikle erkeklerde serleşme sorunlarına ve erken boşalmaya, travestiler de orgazm olamamaya ve zamanla cinsel isteksizliğe yol açabiliyor. İstanbul travestileri genellikle cinsel ilişki sırasında o ana odaklanmak ve haz almaya çalışmak yerine, nasıl göründükleri, nasıl koktukları, bedenlerinin yeterince temiz olup olmadığı, partnerlerinin kendilerini çekici bulup bulmadığı, vb. konuları düşünebiliyor ve bu tarz düşünceler de orgazmı engelleyebiliyor. Erkekler de cinsel ilişki sırsında zevkten çok performanslarının iyi olup olmadığına odaklanıyor ve bu da yine erkeğin sertleşme sorunu ya da erken boşalma yaşamasına neden olabiliyor.

istanbul travestileri

Seks Bağımlıları İçin İstanbul Travestileri

Eskiden cinsel işlev bozukluğu olarak görülmeyen hipersekeüelite, artık dünyanın tüm ülkelerinde kabul gören hastalık sınıflandırmalarında yerini almaya hazırlanmaktadır. Son yıllarda hiperseksüalite kapsamına giren olgular genellikle cinsel bağımlılık, sanal seks, aşırı mastürbasyon ya da telefon seksi gibi şekillerde cinsel terapistlere başvuruyorlardır. Değişen ve ilerleyen dünya, yalnızlaşan insanların ortaya çıkmasına neden olurken, toplum norm ve değerlerinin değişmesine de yol açtı. İnsanların aileden ve toplumdan uzaklaşmış ya da kopmuş oldukları hissine kapılmaları, bunların yerini dolduracak başka bir alternatifin çıkmaması, insanların çocuklukta bulamadıkları ruhsal ve bedensel sıcaklığı sürekli değişen partnerlerde aramalarına neden oldu. Bu koşullarda yetişen birinin mutluluk yeteneği daha başından zedelenmiş veya öldürülmüştür, bu nedenle ilişkilerinde gerçek doyumu yaşayamaz, dolayısıyla aşırı seks düşkünlüğü ile bu açığını kapatmaya çalışabilir.

Özellikle erkeklerde hiperseksüalitenin altında yatan sebeplerden biri de, abartılan, kamçılanan ve övünülen cinsellik anlayışıdır. Cinselliği aşırı şekilde yaşamak toplumsal anlamda övgüye değer olarak görülse de bu yanlış bakış açısı seks bağımlısı olan erkekleri toplum önünde zor duruma düşürebilir, iş ve aile hayatlarını bozabilir. Aşırı cinsel istek her sosyal ve ekonomik düzeydeki insanlarda görülebilir. Aşırı cinsel isteği olan istanbul travesti ve erkeklerin bu davranışları kimi zaman yaşamlarında, toplumsal çevrelerinde ya da özel yaşantılarında sorunlara neden olabilmekte, kişinin yaşamını zorlaştırmaktadır. Bundan dolayı içlerindeki derin boşluğu aşırı seksle doldurmaya çalışan erkeklerin rüyalarını süsleyen aşırı cinsel istek zaman zaman karabasana dönüşebilmektedir. Ancak her şeyin yerinde ve ölçülü olanının en kıymetlisi olduğu unutulmamalıdır.

Hiperseksüalite ciddi bir sorundur

Sevişmeden büyük zevk alan, sürekli sevgili değiştiren ya da partnerini aldatan erkekler ile hiperseksüalite karıştırılmamalıdır. Toplumda genellikle sık partner değiştiren, cinsel arzu ve istekleri çok olan kişilere seks bağımlısı denilmektedir. Oysa bu tür davranımlar cinsel yaşamın normal ölçülerinin aşılmış olduğu şeklinde değerlendirilmelidir. Çünkü bu birlikteliklerde kişi toplumun ön gördüğü sınırlar içerisinde, hayatının merkezine cinselliği oturtmadan kendini, ailesini, işini tehlikeye atmadan, orgazm ve cinsellikten zevk alarak cinselliği yaşamaktadır. Hiperseksüelitede ise cinsellik dışı tüm duygular baskılanarak, irade, akıl ve ahlaki değerler yok edilerek, yalnızca cinsellik peşinde koşularak, hayatı seks olarak görüp ona göre yaşayan biri haline gelinerek cinsel yaşam devam ettirilir. Ayrıca hiperseksüelitede seksüel eylem ön plandadır. İlişkinin diğer boyutları, yaşanılacak kişinin güzelliği, çekiciliği önemli değildir. Mühim olan eylemdir ve orgazmla birlikte gelmesi gereken rahatlama ve gevşeme olmamakta ve cinsel gerilim hali sürekli olmaktadır. Orgazm anında normal insanlar kadar büyük bir coşku duyulmamakta ve ardından gelen rahatlama da çok yetersiz olmaktadır.

Hiperseksüelite sorunu yaşayan insan kendi iç dünyasındaki boşluğu doldurmak için seksi sürekli bir şekilde kullanmaktadır. İçindeki boşluğu dolduramadığı için tüm yaşam sürecinde sağlıksız ilişkiler ve mutsuzluk olacaktır. Bundan dolayı da hiperseksüalite tanısı konmadan önce durumunun iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Kişinin nasıl bir ihtiyaç içerisinde olduğu, dürtülerini kontrol etmekte zorlanıp zorlanmadığı, seksin onun için ne anlama geldiği, cinsellik sonrası kendini nasıl hissettiği değerlendirilmeli ve bunun doğrultusunda tanı konulmalıdır. Hiperseksüalite erkeklerde görülürse buna satiriazis, travestiler de görülür ise nemfomani denilmektedir. Ayrıca tanı konulduktan sonra mutlaka tedavi için cinsel terapi süreçlerine başlanmalıdır. Çünkü hiperseksüelite ciddi bir sorundur.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın